Samsung telefonda hızlı dosya indirme download booster

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung telefon modellerinde bulunan download booster ne işe yarar nedir ve nasıl kullanılır? Telefonda internetten hızlı video / film indirme nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Akıllı telefonlar artık bilgisayarlarımızın yerini yavaş yavaş almaya başladı. Daha önceleri evde masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarımızla yaptığımız bir çok işlemi artık akıllı telefonlarımız ile yapar olduk. Bunlardan bir tanesi de dosya indirme işlemidir. Dosya indirme işlemi internet bulunduğundan beri belkide en fazla yapılan bir işlemdir. Gelişen teknoloji ve gelişen internet altyapıları ile artık çok büyük dosyaları kısa sürede indirmeye başladık. Ayrıca donanımsal olarak gelişmelerinin yanında yazılımsal olarak yapılan yeniklikler indirme hızını artırdı.

Akıllı telefonların her ortamda yanımızda olmasından dolayı internet üzerinden yapılan indirmelerin bir çoğu telefonlar üzerinden yapılmaktadır. Bu haberimizde Samsung telefon modellerinde bulunan bir özelliği download booster yani indirme güçlendiricisini anlatacağız.

Download booster nedir sorusuna cevap vererek makalemize devam edelim. İndirme güçlendiricisi diye kısa tanımladığımız bu özelliği gelişmiş akıllı bağlantı teknoloji sayesinde Wi-Fi ve LTE bağlantılarını bir araya getirerek dosyaların daha hızlı indirilmesi olarak ta uzunca bir tanım yapabiliriz. Bu şekilde bir indirme yönteminin kullanılması kaliteli resim dosyaların yüksek kaliteli filmlerin veya büyük boyutlu belgelerin indirilmesinde yardımcı olmaktadır. Bu dosyaları daha kısa bir zaman diliminde telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternetten video izlerken bu özelliği kullanamazsınız. fakat 30 MB’lık dosyalardan daha büyük dosyalarda ilk ara bellekte bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu özelliği daha çok video sitelerin kullanabilirsiniz.  Aşağıdaki adımları takip ederek bu özelliği aktif ederek kullanabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İlk olarak telefonunuzda bulunan ayarlar bölümüne giriş yapınız.
Daha sonra ayarlar bölümünde bulunan indirme güçlendirisine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu seçeneği görebilirsiniz.

Samsung telefonlarda download booster özelliği

Samsung telefonda hızlı dosya indirme download booster

Son olarak ise açılan ekranda karşınız gelen indirme güçlendiricisi seçeneğinin karşısında var olan seçeneği aktif yapınız.

Samsung telefonda hızlı video indirme


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 12:38

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir