Samsung Telefonlarda Android 4.4 Güncellemesi

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Sızdırılan Belge, Samsung’un Bazı Telefonları için Android 4.4 KitKat Güncellemesini Doğruladı

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak Galaxy Note 3 modelinde yer verilen Samsung’un güvenlik paketi uygulaması Knox cephesinden elde edilen bir belge Samsung’un güncelleme takvimine ilişkin detaylar aktarıyor. Galaxy Note 3 lansmanında güvenlik uygulamasının Android 4.3 güncellemesi ile birlikte Galaxy S4, Galaxy Note II ve Galaxy S III modellerine sunulacağı bildirilmişti. Güncelleme halihazırda test aşamasında ve ekim ayı içerisinde ilk olarak Galaxy S4 için başlayacak.

Sızdırılan belge  Knox güvenlik uygulamasının hangi Android  sürümü kapsamında hangi modellere sunulacağı hakkında bilgi veriyor. Söz konusu belgeden de anlaşıldığı üzere amiral gemisi modeller kısa süre içerisinde Knox uygulamasına kavuşacak. Burada Galaxy S III’ün 2GB (LTE) versiyonundan söz edilse de, güncellemenin tüm Galaxy S III versiyonlarına aktarılması bekleniyor.

Listenin alt bölümünde ise Galaxy S4 Mini ve Galaxy Mega (5.8 ve 6.3 versiyonları) modellerine ilişkin açıklamalar yer buluyor. Burada Knox uygulamasının Android 4.4 KitKat güncellemesi ile söz konusu modellere aktarılacağı bildiriliyor. Bu da aynı zamanda bahsi geçen telefonlar için Android 4.3 sonrasında dahi güncelleme desteğinin devam edeceğini göstermektedir. Galaxy S3 Mini’de ise Knox güvenlik uygulamasına yer verilmeyecek. Telefonun güncelleme takvimi ise henüz netleşmiş değil.

Samsung’un satış rekorları kıran ve popülerliğini hala korumayı başaran akıllı telefonu Galaxy  II ise listede yer almazken, telefon için resmi güncelleme desteğinin Android 4.2 ile son bulması bekleniyor. Ancak henüz bu yönde de bir açıklama yapılmış değil.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung-KNOX-Android-4.4

kaynak: SamMobile

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak