Samsung touchwiz durduruldu hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung telefon modellerinde yaşanan sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde touchwiz durduruldu hatasının nasıl çözülebileceğini sizlerle paylaşacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung telefon modelleri dünya ve ülkemizde en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Samsung firması 2016  yılı içerisinde 350 milyonluk dev satış ile bu sektörün zirvesinde yer aldı. Sonraki yıllar içerisinde de yine en önlerde olması beklenilmektedir. Samsung marka telefonlarda karşımıza çıkan sorunlara andronova.net olarak çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu haberimizde yine bir sorunu çözmeye çalışacağız. Özellikle Galaxy modellerinde karşılaşılan touchwiz durduruldu hatasının nasıl çözülebileceğini aşağıdaki başlığımız altında anlatmaya çalışacağız.

Yapılacak ilk işlem için;

 • Ayarları açın ve uygulamalara geçin
 • Touchwiz dokunun 
 • Bildirimleri kapatıp donmasız ayarlayınız

Samsung touchwiz durduruldu hatası

Samsung firmasının daha önce çıkarmış olduğu modellerde yoğun olarak görünen bu hatanın ilk önce sebebini ortaya koymaya çalışalım. Samsung touchwiz durduruldu hatası genellikle sistem ve ram seviyelerinin çok düşük seviyelere düşmesinden kaynaklanmaktadır.

RAM seviyesi cihazın istediği seviyenin altına düştüğü için cihazda donmalar meydana gelmektedir. Bu donmaların seviyesi cihaz kullanımı devam ettikçe artmaktadır. Sonunda donmalar cihazda durduruldu hatasının oluşmasına sebep olmaktadır. Bu hatanın ekrandaki görünümü ise aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu hata o kadar sık çıkmaya başlar ki bazen telefonu kullanmanıza bile imkan vermeyebilir. Buda kullanıcıların canının sıkılmasına sebep olmaktadır. www.andronova.net

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung touchwiz durduruldu hatası

Peki touchwiz durduruldu nasıl çözülebilir?

Aslında bu sorunun çözümü çok zor değildir. Bu sorunu yaşayan takipçilerimiz aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunlarını çözüme kavuşturabilirler.

 • İlk olarak telefonunuz ayarlar bölümüne geliniz. Bu bölümde yer alan Geliştirici Seçeneklerine tıklayınız. Geliştirici seçenekler her telefonda standart olarak görünmemektedir. Bu bölümü açabilmek için telefon veya cihaz hakkında bölümüne gelerek yapım numarasına 7 defa tıkladığınızda açılacaktır.
 • Geliştirici seçeneklere giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen bütün seçenekleri aktif ediniz.
 • Bu işlemden sonra anasayfaya gelerek tekrardan geliştirici seçeneklere giriş yapınız. Daha önce aktif ettiğiniz seçenekleri tekrardan pasif ediniz.
 • Son olarak ise telefonunuzu kapatıp açınız. Bu işlemden sonra sorununuz çözülmüş olacaktır.
 • Duruma göre hard resetle ya da fabrika ayarına çevilme ile çözülebilir.
 • Bazende sıfırdan ROM atmanız şart olabiliyor.

Touchwiz durma sorunu için kontroller

 1. Android güncellemeleri yapıldı mı?
 2. Uygulamaların yeni sürümleri varsa geçin.
 3. Uygulamalarda uyumsuzluk sorun çıkarabilir.
 4. Bir veya bir kaç uygulamanın desteği sonlandırılmış ve sorun çıkarabilir.
 5. Telefonda boş alanın yetersiz olması her zaman hatalara sebep olur.
 6. Aşırı donanımı tüketen ve gereksiz uygulamaları kaldırın.


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 19:30

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir