Samsung, Tüm Smart TV’lerinde Tizen İşletim Sistemini Kullanacak!

Samsung’un birkaç ay önce Android’e kadarşı ve/veya dışa bağımlılığı azlatma hedefiyle hayata geçirilen Tizen işletim sistemine yönelik adımlar devam ediyor. Samsung, tüm yeni smart TV(akıllı tv) lerini Tizen’de çalışır hale getirecek.

Andronova

Kendi Tizen TV ağını geçtiğimiz Haziran ayında tanıtan firma, Tizen TV uygulama SDK’sını da aynı ay içinde duyurmuştu. Şimdi ise yeni işletim sistine yönelik faaliyetini CES 2015’te gerçek hayata geçirmeye hazırlanıyor.

2014’ün başlarında Tizen işletim sistemli akıllı telefonunu da Rusya’da tanıtan Samsung, bu projesini şimdilik iptal etmişti. Samsung’un Tizen işletim sistemi mevcutta firmanın Gear 2, Gear Fit ve Gear S gibi akıllı saatlerinde de kullanılıyor.

Samsung’un Android’e alternatif olarak kendi işletim sistemiyle ürün sunması ne gösterir bilinmez. Ancak şu gerçek ki hiç bir zaman Android kadar büyük kitlelere ulaşamayacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.