Samsung Türkiye: Galaxy Note II, Android 4.4.2 Güncellemesi Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyoruz

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Mart ayı içerisinde 2012 yılı amiral gemisi modellerinden Galaxy Note II için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini ülkemiz kullanıcılarıyla buluşturan Samsung, Android 4.4 KitKat için kolları sıvamış görünüyor. Bir süre önce GFXBench listesinde Android 4.4.2 ile çalışan bir Galaxy Note II’ye rastlanması ve Justaboutphones sitesinin Samsung kaynaklarından elde ettiği buradaki belge test sürecinin başladığını bizlere göstermişti.

Galaxy Note II için Android 4.4.2 güncellemesinin ülkemiz kullanıcılarına hangi zaman diliminde sunulacağı noktasında Facebook üzerinden Samsung Türkiye’ye yöneltilen bir soru, güncelleme dağıtım tarihini net bir şekilde ortaya koymasa da, yetkililer güncelleme üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini ve yakın zamanda yayında olacağını açıkladı.

Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için yayınlanan Android 4.4 güncellemesini referans alarak Galaxy Note II için dağıtılacak güncellemede hangi yeniliklerin yer alacağını kestirebiliriz. Kilit ekranda kamera kısayolu, şeffaf durum çubuğu, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM yöneyimi, TouchWiz kullanıcı arayüzünde ufak çaplı yenilikler, performansı artırılan klavye, genel bir performans artışı ve Galaxy Note 3’te yer alan baz S-Pen özelliklerinin güncelleme kapsamında yer alması bekleniyor.

Galaxy Note II için güncellemenin mayıs ayı içerisinde başlaması bekleniyor. Yaklaşık olarak aynı dönemde Galaxy S III, Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8/6.3 ve Galaxy Note 3 Neo için de Android 4.4 güncellemesinin başlaması bekleniyor.

10255113_10152331467293258_172464321_n

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir