Samsung’un Galaxy S4 Hedefi: İkinci Çeyrekte 30 Milyon Satış

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nisan sonunda 50’den fazla ülkede satışa sunulacak Galaxy S4 için 24 Nisan tarihinde ülkemizde de bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlik kapsamında Ankara ve İstanbul’da konserler düzenleyecek. Ankara Ankamall alışveriş merkezi otoparkında düzenlenecek konserde ünlü sanatçı Bob Sinclair sahne alacak. İstanbul Küçükçiftlik Park’ta ise Hollandalı ünlü DJ Armin Van Buuren konsere katılacakları coşturacak.

teknik destek

Galaxy S III’ün elde ettiği satış rakamında reklam ve pazarlama faktörünün önemli bir etken olduğu düşünüldüğünde Samsung yeni nesil akıllı telefonu için de benzer organizasyonlara devam ediyor. Nisan sonunda birçok ülkede raflardaki yerini alması beklenen telefon için Digitimes, tedarikçilerden gelen bilgileri değerlendirerek bazı ön görülerde bulunuyor.

Samsung’un dünya genelinde 8 dev cep telefonu üretim tesisi olduğu düşünüldüğünde telefonun bileşenleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı söz konusu değilken, Güney Koreli üretici ilk aylık süreçte 10 milyon Galaxy S4 satışı hedefliyor. Şirketin mayıs-haziran ve temmuz ayını kapsayan 3. çeyrek döneminde ise 30 milyon satış rakamı hedeflediği bildiriliyor. Elde edilmesi planlanan satış rakamına bakılacak olursa Samsung ilk aşamada her ay 10 milyon satış hedefliyor.

Galaxy S III’ün mart ayı içerisinde 50 milyonluk satış rakamını geride bırakarak Android ekosisteminin en çok satan telefonu oldu. Galaxy S serisinde çıtayı sürekli yukarıda doğru çeken Samsung, Galaxy S4 ile rekor satışlar elde edecektir ancak beklenildiği gibi 70-80 milyon gibi ciddi rakamlara ulaşır mı bilinmez, bekleyip göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın