Samsung ve Intel’in Tizen Projesi İptal Edilmiş Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Kısa süre önce gündemde yer alan bir haberde Samsung ve Intel’in ortak geliştirdiği Linux tabanlı işletim sistemi Tizen’de gecikme olacağı bildirilmişti. Güney Koreli web sitesi iNews, Tizen ekosistemi için hala güçlü bir uygulama mağazasının eksikliğini gecikmeye sebep olarak göstermişti. GT-I8800 kod numarasına sahip telefonun teknik özellikler noktasında Galaxy S3 ile benzer detaylar sergileyeceği söz konusuyken, dönem dönem telefona dair bazı sızıntılar da oluşmadı değil.

Ağustos ayında tanıtılması beklenen telefonun iki ay daha gecikeceği rapor edilirken, mobil dünyasında derin bağlantıları olan ve Galaxy S4 lansmanı öncesi verdiği tüm bilgiler doğru çıkan ünlü Rus teknoloji editörü Eldar Murtazin, söz konusu gecikmenin daha fazla anlam taşıdığını ifade ederek; Samsung’un Tizen projesini sonlandırabileceğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Eldar Murtazin, ayrıca projenin son bularak yine Intel’a bağlı ancak Android tabanlı yeni bir çalışmanın da sergileneceğini iddia etti.

Android’in mobil dünyasında popüleritisini bir nebze olsun kırmak isteyen Samsung bu noktada kendi işletim sistemi Bada’yı oluşturdu ancak, hem Samsung hem de geliştiriciler tarafından yeterli desteğin sağlanamaması sebebiyle işletim sistemi kaderine terk edildi. Samsung’un bu defa ki hedefi ise Tizen’di ve üstelik bu da Intel’in desteğini de arkasına aldı. Her ne kadar geç bir hamle olmuş olsa da, farklı alternatiflerin ortaya çıkması kullanıcı yararınadır.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir