Samsung ve LG, 2016’da 4K Ekranlı Telefon Duyurmayacak!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Koreli kaynaklar, Samsung ve LG’nin 2016 yılı içerisinde 4K ekranlı telefon modeli üretmeyeceğini söylüyorlar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Günlük hayatımızın en önemli parçası haline gelen ve zamanımızın çoğunu geçirerek bilgisayarların yerini alan akıllı telefonlarda, ekran kalitesi de gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak Sony‘nin Dünya’nın ilk 4K ekranlı telefon modeli Xperia Z5 Premium‘u duyurmasıyla kızışan akıllı telefon pazarındaki rekabet, görünüşe göre bir süre daha Sony’nin liderliğinde devam edecek.

Z5 Premium modeli hakkında daha önce sizlerle paylaştığımız “Sony Xperia Z5 Premium Resmi Olarak Duyuruldu, 4K Ekran Büyülüyor” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Sony’nin attığı bu büyük adımın ardından, gözler kendi ekran teknolojilerine sahip Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG‘ye çevrilmişken, kaynaklar her iki firmanın da 2016 yılında 4K ekranlı telefon modeli üretmeyeceğine işaret ediyor.

sony-xperia-z5-premium-goruntu1

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Koreli basında ortaya çıkan bilgilere göre, Samsung ve LG, 4K ekran teknolojisine sahip akıllı telefon modelini şimdilik üretmeyerek, yüksek çözünürlüklü ekran üretimine devam edecekmiş. Bu karara sebep olarak ise, 4K ekranların, özellikle sanal gerçeklik gözlükleri için iyi olacağını, ancak bu pazarın şimdilik yeterli büyüklükte olmadığını söylüyorlar.

Belirtilmese de, bir diğer sebebin, 4K ekranların yüksek güç tüketimi olabilir. Sony, gerek yüksek kapasiteli bataryaları gerek ise batarya ömrü konusundaki çalışmalarıyla bu konuda önemli adımlar atıyor. Bu konuda “Sony, %40 Daha Fazla Batarya Ömrü Sunan Kükürt Batarya Geliştiriyor” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Siz, 4K ekranlı akıllı telefon modeline sahip olmak ister miydiniz? Veya bir başka soru ise, Samsung ve LG’nin 2016’da 4K ekranlı telefon üretmeyecek olması sizi yeni akıllı telefon tercihlerinizde etkiler mi?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir