Samsung ve LG, Galaxy S4’te Yer Alan Smart Pause (Akıllı Durdurma) Özelliğiyle Karşı Karşıya Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG Optimus G Pro, şubat ayında düzenlenen MWC 2013 etkinliği kapsamında görücüye çıkmıştı. Telefon sunduğu güçlü işlemcinin yanı sıra sahip olduğu yazılım özellikleriyle de adından sıkça söz ettirmişti. LG, telefona Smart Video desteğini sunarak izlenen videoların göz ile kontrol edilebilmesini sağlamıştı. Benzer bir gelişimin geçtiğimiz günlerde Galaxy S4 modelinde Smart Pause olarak ortaya çıkmasıyla, LG cephesinde “durumunda araştırılacağı” şeklinde bir açıklama geldi.

teknik destek

LG’nin henüz detaylı araştırma yapmadı ancak göz takibi ile patent ihlali yapıldığına dair şüphelerin var olduğu iddia ediliyor. Şirketin söz konusu teknoloji için 2005 yılından bu yanan çalışmalar sergilediği, patentini ise 2009 yılında aldığı belirtiliyor.

LG, detaylı araştırmasını Galaxy S4’ün satışa sunulmasıyla birlikte yapacak. Olası bir ihlalde Güney Koreli üreticiler tekrar karşı karşıya gelebilir. Samsung cephesinde ise iddialar tamamen reddedilirken, Smart Pause özelliğinde tamamen farklı bir metot kullanıldığının altı çizildi.

İkili geçtiğimiz yıl OLED paneller sebebiyle sürekli olarak karşı karşıya gelmiş ve Güney Kore hükümetinin aracılığıyla sorun mahkeme yerine masa başında çözüme kavuşmuştu. Her iki telefon en geç bir ay içerisinde satışa sunulacak ve olası bir patent davası daha bizleri bekleyebilir.

kaynak: GSMarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!