Samsung ve Microsoft Anlaştı!

Samsung ve Microsoft Anlaştı!
müşteri hizmetleri

Samsung ve Microsoft, uzun süredir Android işletim sistemi için aralarında yaşadıkları patent anlaşmazlıklarında anlaşarak aralarındaki soğuk savaşı bitirdi. Android işletim sisteminin Google'ın mülkiyeti olduğuna dair herhangi bir anlaşmazlık olmasa da, Microsoft Android telefonların üretiminde kullanılan bazı patentlerin sahibi ve bu sayede Android telefonu üreticilerinden her telefon başına ciddi rakamlar alıyordu. Öyle ki, geçtiğimiz 2013 yılından itibaren 2017 yılına kadar Microsoft'un sadece Android telefon üreticilerinden kazanacağı patent geliri 8.8 milyar dolar olarak hesaplandı. Kendi şirket blog'larında aralarında bu konuda anlaşma sağladıklarını duyuruda Samsung ve Microsoft, bu savaşı elbette makul bir sebep için bitirdi. Anlaşmaya sebep olarak Microsoft'un kendi mobil işletim sistemi Windows Phone ve yeni versiyonuyla birlikte Windows 10'un, akıllı telefon üretiminde Dünya lideri olan Samsung tarafından da aktif bir şekilde kullanılması gösteriliyor. Görünüşe göre Microsoft elindeki patent kozunu kullanarak Andorid ile aralarındaki rekabeti daha da ileriye götürerek akıllı telefon pazarındaki pay oranlarında ciddi değişiklikler planlıyor.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
DOĞAN
DOĞAN - 6 yıl Önce

bence durum su olacak; daha oncelerden hatırlarsınız htc HD2 leo isimli bi cihaz vardı ve wp işletim sistemini kullanıyordu ama gelistiriciler bu cihaz o kadar ozellikliydiki android i bile port etmişlerdi hemde stabil bi sekilde cıkıcak olan 10 işletim sistemide yine hem HTC Hima da hemde samsung cihazlarına port edilecek bence durum onu gosteriyor ve ayrıyeten Windows piyasa dengesini bozacak gibi gözüküyor...

osman k
osman k - 6 yıl Önce

ha şöyle akıllı olun

osman k
osman k - 6 yıl Önce

yorumlarımı neden engelliyosunuz

Ahmed Selçuk
Ahmed Selçuk - 6 yıl Önce

fotoğraftaki ima anlaşmış gibi gözükmüyor tam aksi rakip olmuşlar gibi :) anlaşma işi bilek güreşiyle mi yapılır yok tokalaşmayla mı :)

Hüseyin
Hüseyin - 6 yıl Önce

Muhtemelen ayni telefonun isletim sistemi variantlarini cikaracaktir

Burak Bulut
Burak Bulut - 6 yıl Önce

Samsung android işletim sistemine tamamen geçerse sonu nokia gibi olur

Cebrail İlhan
Cebrail İlhan - 6 yıl Önce

wp işletim sistemi iyidir iyidirde uygulama sıkıntıları var sadece. oda windows 10 la beraber çözülecek gibime geliyor


Teknoloji haberleri