Samsung ve Microsoft Anlaştı!

Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung ve Microsoft, uzun süredir Android işletim sistemi için aralarında yaşadıkları patent anlaşmazlıklarında anlaşarak aralarındaki soğuk savaşı bitirdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android işletim sisteminin Google’ın mülkiyeti olduğuna dair herhangi bir anlaşmazlık olmasa da, Microsoft Android telefonların üretiminde kullanılan bazı patentlerin sahibi ve bu sayede Android telefonu üreticilerinden her telefon başına ciddi rakamlar alıyordu. Öyle ki, geçtiğimiz 2013 yılından itibaren 2017 yılına kadar Microsoft’un sadece Android telefon üreticilerinden kazanacağı patent geliri 8.8 milyar dolar olarak hesaplandı.

Kendi şirket blog’larında aralarında bu konuda anlaşma sağladıklarını duyuruda Samsung ve Microsoft, bu savaşı elbette makul bir sebep için bitirdi.

Anlaşmaya sebep olarak Microsoft’un kendi mobil işletim sistemi Windows Phone ve yeni versiyonuyla birlikte Windows 10’un, akıllı telefon üretiminde Dünya lideri olan Samsung tarafından da aktif bir şekilde kullanılması gösteriliyor.

Görünüşe göre Microsoft elindeki patent kozunu kullanarak Andorid ile aralarındaki rekabeti daha da ileriye götürerek akıllı telefon pazarındaki pay oranlarında ciddi değişiklikler planlıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir