Samsung vs Apple Davası, Kasım’da Mahkemeye Geri Dönüyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bu ayın başlarına doğrı Samsung vs Apple davasıyla ilgili bazı yeni detaylar ortaya çıkmıştı. Söylenene göre Samsung’ın Apple’ın yazı seçme patentini ihlal ettiği kararına varılmıştı; fakat hepinizin tahmin edebileceği üzere, bu iki şirketin mahkemede devam eden hikayelerinin sonu olmaya çok uzak. Zira en son verilen 450.5 milyon dolarlık zarar tazminatı kararı hala davayı bir sona ulaştırmış değil.

Andronova

En başta dava, Samsung’un Apple’a 1.05 milyar dolarlık tazminat ödemesini içeriyordu; fakat sonradan bu miktar 450.5 milyona düşürüldü. Davanın hakimi, ynai Lucy Koh, bu zamandan sonra Kasım’da başlayacak yeni bir dava kararını verdi. Tam olarak tarih verecek olursak, 12 Kasım’dan 18 Kasım’a kadar.

Davanın bir diğer yüzü de şöyle; artık mahkeme Samsung ya da Apple’a zarar iddialarının içeriğini arttırmalarına izin vermeyecek. Yani basitçe söyleyecek olursak, iki şirketin de davaya yeni veri eklemesi yasak. Bu yeni satış verisinden tutun yeni ürünlere kadar her şeyi içeriyor. Bu sebepten dolayı şimdiye kadar bu iki şirket arasındaki hukuki savaş takip edenlere, bu yeni davanın da oldukça tanıdık geleceğini söyleyebiliriz.

Yukarıdaki kısıtlamaların kaynağı önceden Yargıç Koh’un jürinin zarar tazminatını yanlış hesapladığını söylemesinden geliyor. Bu sebeple Koh, verilecek cezanın doğru bir şekilde hesaplanabilmesi için yeni bir davanın gerekli olduğunu söylemişti. Yani bunlara bakarak söyleyebiliriz ki, iki şirketin eldeki veriler üzerinen yapacağı yeni savunmalar sayesinde ve yeni hesaplamalar yüzünden verilecek son ceza 450.5 milyon dolardan daha çok da olabilir, daha az da.

Kaynak: Android Community

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın