Samsung Yeni Tasarım Şefini İşe Aldı, Hem de Apple’ın Elemanından!

Samsung, Apple‘ın tasarım bölümü kıdemli başkan yardımcısı Jony Ive’ın Londra’da kurduğu tasarım firması Tangerine’de başkan yardımcısı olarak çalışan Lee Don-tae’yi yeni tasarım şefi olarak işe aldı.

Andronova

47 yaşındaki Lee Don-tae Samsung’ta donanım ve ürünlerin tasarımlarını geliştirerek satışlarını arttıracak. Don-tae daha önce de Samsung’ta çalışmış ve bunun yanı sıra LG, Toyota ve British Airways’te çalışmıştı, ancak şimdi Samsung’un tasarım yönetim merkezinde (Design Management Center) çalışacak.

Lee Don-tae’nin son olarak British Airways’in business-class kabinlerindeki tasarım değişikliğiyle firmaya %20 daha fazla oturma alanı açarak tam 738 milyon dolarlık ek gelir sağlamıştı.

Samsung akıllı telefonlardaki satışların düşmesi sebebiyle farklı yolların arayışına geçti ve yeni şeyler deneyecek. Teknoloji devi akıllı telefonlardaki ürün yelpazesini azaltıp, spesifik ürünlerin tasarımlarında değişiklik yaparak satışlarını arttırmayı hedefliyor.

lee-don-tae

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.