Samsung, Yeni Uygulaması Look At Me İle Otistik Çocuklar

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung, Yeni Uygulaması Look At Me İle Otistik Çocuklar

Günümüzde her 1000 çocuktan bir ya da ikisinde görülen Otizm, çocukların sosyal etkileşimi ve kişilerle iletişime ciddi şekilde zarar veren, beyin gelişimini engelleyen ve ömür boyu süren bir hastalıktır.

Dünya genelinde 60 milyondan fazla otizm hastası olduğu tamin edilmekte olup, Samsung bu hastalığın pençesinde olan kişiler için yardım amaçlayan bir proje başlattı. Samsung, geliştirdiği Look at Me (Bana Bak) uygulamasıyla, otistik çocukların iletişim becerilerine ve daha spesifik olarak göz teması sağlayabilmelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Uygulama içerisinde 7 farklı oyunu barındırıyor ve tüm uygulamalar göz teması, yüz ifadeleri ve ifade duygularını tanımaya yönelik. Samsung bu uygulamayı Seul’daki iki üniversiteyle birlikte geliştirdi. Henüz test aşamasında olan uygulama, şimdiden ümit verici sonuçlar vermeye başladı bile.

20 çocuk üzerinde deneden sekiz haftalık bir dizi testin ardından, uygulamayı günde 15 dakika kullanarak, çocukların göz teması ve yüz ifadelerini daha iyi tanımalarında %60’a varan iyileşme görüldü.

Eğer otistik bir çocuğunu var veya tanıdığınız birinin otizm hastalığına yakalanmış bir çocuğu varsa, Look at Me uygulamasını ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir