Samsung, Yeni Yılda Yönünü MediaTek İşlemcilere Çevirecek

Endüstri dünyasının saygın kuruluşlarından Digitimes‘a göre dünyanın en büyük akıllı telefon üretici Samsung yeni yıldan itibaren donanım tedarikçilerine MediaTek’i de ekleyecek. Henüz doğrulanmayan rapora göre Samsung dört ve sekiz çekirdekli işlemcileri, Tayvanlı üreticiden temin edecek. Söz konusu işlemciler dört ve sekiz çekirdekli olmasına rağmen Galaxy Note ve Galaxy S serisi cihazlarda kullanılması beklenmiyor. Güney Koreli üretici üst seviye akıllı telefonlarda Exynos ve Qualcomm işlemciler kullanmaya devam edecek.

teknik destek

Halihazırda giriş seviyesi modellerinde Broadcom yongalarına yer veren Samsung’un MediaTek işlemcilere yönelmesindeki en önemli işlemcilerin sergilemiş olduğu fiyat/performans konusundaki tatminkar sonuçlarıdır. Giriş seviyesi modellerde de tedarikçilerini çeşitlendirmek isteyen Samsung’un dört ve sekiz çekirdekli MediaTek işlemcileri alt-orta akıllı telefon kategorisinin yanında muhtemelen tablet modellerinde de kullanacak.

MediaTek yongalarını Sony de mevcut bazı akıllı telefonlarında kullanıyor ve özellikle hesaplı fiyatları sebebiyle Asya ve gelişmekte olan pazarlarda üreticilere büyük kolaylık sağlıyor.

İlk Gerçek Sekiz Çekirdekli Mobil İşlemci MediaTek 6592

ilgili>> unwiredview

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir