Samsung Yetkilileri Tarafından Doğrulanan Galaxy S4 Mini, Nisan Sonunda Resmiyet Kazanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S4’ün resmiyet kazandığı Unpacked etkinliğinin hemen akabinde görselleri ortaya çıkan telefon için, iddialar ardı ardına gelmeye devam etti. Görsellerin yanı sıra bazı teknik özellikler sıralanmış ve telefonun Samsung destek sayfasında da ortaya çıktığına şahit olmuştuk. Son gelen değerlendirmede ise Galaxy S4 Mini’nin Samsung yetkilileri tarafından doğrulandığı ve orta seviye konumlandırılacak telefonun nisan sonu itibariyle tanıtılacağı belirtildi.

teknik destek

Galaxy S4 Mini’nin Galaxy S III’ün mini versiyonunda olduğu gibi daha küçük çaplı bir etkinlikte resmiyet kazanması bekleniyor. Avrupa pazarında haziran ayı içerisinde satışa sunulacağı bildirilen telefonun, söz konusu teknik özelliklerine göz attığımızda ise 4.3-inçlik 960 x 540p (QHD) çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 8/16/32GB dahili depolama alnı ve microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü arka kamera, Android 4.2.2 ve Galaxy S4’te olduğu gibi Touchwiz Nature 2.0 karşımıza çıkmaktadır.

Samsung’un destek sayfası tarafından resmen doğrulanan telefon 4 farklı versiyon olarak sunulacak. Versiyonlara göre işlemcinin farklılık göstereceği söylentiler arasında yer alıyor. Uluslararası versiyonda 4 çekirdekli bir işlemcinin yer alacağı bildirilirken; yine uluslararası çift SIM girişli versiyon ise çift çekirdekli işlemciye sahip olacak. Söz konusu versiyonların yanı sıra LTE sürümü ve Çin’e özel bir versiyonunda alternatifler arasında yer aldığı belirtiliyor.

4 çekirdekli işlemci birimi noktasında çeşitli spekülasyonlar yapılırken, son olarak  Exynos 5210 ismi anılmıştı. Henüz detayları bilinmeyen ve geliştirme aşamasında olduğu bildirilen Cortex-A15 mimarili işlemci, Exynos 5 ailesinde yer alacak. Tıpkı Exynos 5 octa’da yer aldığı gibi ARM’ın big.LITTLE teknolojisini benimseyecek işlemcide, iki farklı mimaride işlemci kümesi göreceğiz. İki çekirdek Cortex-A7 mimarisine sahip olan çift çekirdekli daha çok basit işlemlerde görev alırken; asıl işlevi ise batarya verimliliği noktasında olacak. Cortex-A15 mimarili diğer çift çekirdek ise yüksek performans vaadinde bulunacak.

Ancak kişisel kanaatim tıpkı Galaxy S III Mini’de olduğu gibi yeni nesil bir işlemciden ziyade, geçtiğimiz yıla ait bir çözümün kullanılmasını bekliyorum. Galaxy S III ve Galaxy Note II’de yer alan 4 çekirdekli Exynos 4412’nin telefonda yer bulması daha yüksek ihtimal görünüyor.

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!