Samsung’dan Galaxy Gear için Dikkat Çeken Reklamlar: Akıllı Saat Tarihine Bir Bakış

Andronova

Son dönemlerde akıllı saatler tüketicilerin bir hayli ilgisini çekmeye başladı. Haliyle üreticiler de bu yönde hamleler geliştirmeye başladı. Son olarak Samsung, Galaxy Note 3 etkinliğinde ilk akıllı saat tecrübesi olan Galaxy Gear‘i tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Bluetooth bağlantısı sayesinde tablet ya da akıllı telefonlarla senkronize olabilen akıllı saat bu sayede gelen aramalar, metin mesajları, Facebook, Twitter, eposta, ajanda kayıtları, harita servisleri, fotoğraf çekme ve müzik çalar gibi akıllı telefonlarda yer alan birçok detayı eş zamanlı olarak yönetebiliyor.

Galaxy Gear dikkat çeken bir tanıtım olsa da, saatin ciddi eksiklikleri bulunuyor. Tüm Android cihazları ya da Samsung cihazlarının aksine akıllı saat şu an için sadece Galaxy Note 3 ile uyumlu. İlerleyen dönemlerde sağlanacak güncelleme ile uyumlu cihazların artması bekleniyor. Bunun yanı sıra fiyatının pahalı olması, uygulamaların yetersizliği ve pil ömrünün düşük seviyelerde olması Galaxy Gear’in diğer olumsuzlukları arasında. Samsung’un da zaten Galaxy Gear tecrübesini daha ileri seviyelere taşımak için güncellemeler hazırlayacakları resmi kaynaklarca doğrulanmıştı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Galaxy Gear’in arkasında Samsung’un pazarlama gücünün olduğunu unutmamak gerekir. Güney Koreli üretici bu yönde ilk çalışmalarına başlarken, müşterisinin dikkatini çekecek iki reklam videosu yayınladı.

Samsung birer dakikadan oluşan iki videoda çizgi film, TV şovları ve filmlerde yıllar içinde kullanılan akıllı saatlerin bazılarını bizlere hatırlattı. Reklam sonunda ise bunca yıl sonra nihayet gerçek akıllı saat tarifi olarak karşımıza Galaxy Gear getiriliyor.

B3qeJKax2CU” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

f2AjPfHTIS4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidauthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir