Samsung’ta İşler Pek İyi Gitmiyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son yıllarda teknolojiye sağladığı katkısıyla ve yeni ürünleriyle teknoloji severlerin büyük bir kısmının ürünlerini kullandığı Samsung, son zamanlarda ciddi finansal problemler yaşıyor.

Andronova

Samsung’un son mali raporlarını açıklamasıyla birlikte, firmanın söylediğine göre 2014’ün son çeyreğindeki gelirleri %37 azalarak 4.5 milyar dolara düşmüş. Bu rakam bir önceki yıl 7.2 milyar dolarmış. Buna göre toplam kazanç geçen yılki 54 milyar dolardan %12 daha az yani 47.3 milyar dolar gelir olarak belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan son çeyrek raporuna göre Samsung’un gelirlerindeki düşüşün geçen yıla göre %33’lük küçümsenemeyecek bir kısmı akıllı telefon satışlarının düşmesi sebebiyle gerçekleşmiş.

Bir taraftan milyar dolarlar havada uçuşurken, diğer taraftan daha önce Samsung ürünlerini kullanan kullanıcıların “oh olsun” dediğini hisseder gibiyim. Eğer bir üretici iseniz, ürünlerinizi satmak için çaba göstermenin yanı sıra, müşterileriniz için ürünlerin desteğini de devam ettirmeniz gerekir. Desteği kesim ürün sattırma politikasıyla bir sürü ürün çıkarırsanız, ürün satışınız da böyle azalır…

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.