Samsung’tan Akıllı Yüzük Geliyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Samsung’a ait yeni bir patent, akıllı telefon, akıllı tv gibi bir çok cihazla birlikte çalışan ve kontrol edebilen akıllı yüzük modelini ortaya çıkardı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Son 10 yılda akıllı cihazlar konusunda yaşanan devasa ivmeyle gelişen teknolojide, akıllı telefonlardan akıllı saatlere, akıllı tv’lerden akıllı giyilebilir eşyalara kadar bir çok alanda yeniliklerle karşılaştık. Özellikle son 5 yılda gerçekleşen devrim niteliğindeki teknolojiler sayesinde, ağırlıklı olarak akıllı telefon ve akıllı saat modelleri, günlük hayatımızın en önemli parçaları haline geldiler. Sonu nereye varacağı belli olmayan bu teknoloji çılgınlığında, görünüşe göre yakın zamanda bizi akıllı yüzük modelleri bekliyor olacak.

ABD Patent ve Marka Ofisi‘nde kaydedilen bu yeni akıllı yüzük patenti, kullanıcılara oldukça kolay bir şekilde, sadece parmak hareketiyle başta akıllı telefonlar olmak üzere daha bir çok akıllı cihazın kontrolüne olanak sağlayacak.

Samsung‘un yeni patentinde çıkan detaylar arasında, akıllı yüzüğün akıllı telefonlarla da bağlantı kurarak, TV, radyo, evdeki ışıkların kontrolü ve diğer akıllı cihazlarla bağlantı imkanına dair bilgiler sunuyor.

samsung akıllı yüzük patenti

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung akıllı yüzük konusunda çalışmalara başlayan ilk üretici değil. Bunun haricinde Apple, Microsoft ve Google‘ın da bu konuda bazı patentleri bulunuyor.

Henüz ne zaman satışa sunulacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmayan bu yeni teknoloji oyuncağının, önümüzdeki yıllarda oldukça popüler bir araç olarak parmaklarımızda yer alacağını söyleyebiliriz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak