Samsung’tan iPhone 6S ve LG G4 İçin Dev DDR4 RAM Tedarik Anlaşması!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Dünya’nın en büyük donanım ve teknoloji üreticilerinden Güney Koreli Samsung, mobil cihazlar için bir çok parçanın lider üreticilerinden. Apple‘ın yeni iPhone 6S’i için A9 işlemcisinin ana üreticisi de olan Samsung, şimdi DDR4 RAM’lerinin iPhone 6S (veya iPhone 7) ve LG G4’te kullanımına yönelik dev anlaşmaya imza attı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Söylenene göre multi milyar dolarlık bu imza ile Samsung, 20nm teknolojiyle yeni nesil DDR4 RAM’lerinin seri üretimine başladı. Bu anlaşmayla LG, G4 için tüm DRAM belleklerini samsung’tan alacak. Apple ise yeni iPhone 6S / iPhone 7’nin bellek ihtiyacının yarısından fazlasını Samsung’tan alacak.

Mobil cihazların artık masaüstü bilgisayarlarla eş değer ve hatta çoğu bilgisayardan dahi çok RAM miktarına sahip olduğu şu dönemde, geleceğin PC yerine mobil cihazlar üzerine kurulu olduğunu görmek çok kolay.

Samsung bu hamleleriyle ne kadar güçlü bir teknoloji devi olduğunu bir daha gözler önüne sürüyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir