Samsung’tan Yeni Galaxy Gear Reklamı

Samsung'tan Yeni Galaxy Gear Reklamı

Akıllı telefonlarda herkesin ayrı bir alım kriteri olduğundan daha evvelki yazılarımızda sizlere bahsetmiştik. Son zamanlarda özellikle Android eko sisteminde 5 inç telefonlar standartlaşırken daha büyük ekranlı telefonlara da gözümüz alışır oldu. bundan 15 yıl evvel büyük ve ağır telefonları insan içinde çıkartmaya utanırken şimdilerde büyük ekranlı telefon taşımakta bir prestij göstergesi oldu. Büyük her zaman daha pahalıdır gibi bir izlenim oluşturuyor insanlarda ve şirketlerde bu algıyı sonuna kadar kullanıyor; yoksa bu çözünürlüklerde 6,44 inç yada 6 inç telefonlara ne hacet var?

Andronova

Büyük ekranlı telefonları kullanmaya başladıkça en büyük sorun olan şarj problemleri ortaya çıkmaya başladı. Telefon yada bilgisyar sektöründe teknoloji çığ gibi büyüyerek her yıl yeni cihazlar bir önceki nesle göre 2 yada 3 kat daha hızlı olmayı başarabilirken pil üreticileri sanki yan gelip yatıyor ve sektörü bu anlamda hiç gelişmiyor gibi görülüyor. LG’nin şarj ve pil kapasitesi üzerine bir ekibi olduğunu biliyoruz ama buda pek yeterli görünmüyor.

Bu sebeplerden dolayı da özellikle büyük ekranlı telefonların çantadan, cepten, ofisten, toplantı odasından çıkartılmadan ulaşılabilmesi için akıllı saatlerde bir kaç yıldır piyasada çeşitli modelleri ile bulunabiliyor. Çin menşeli bir çok akıllı saat Çin pazarında bulunsa da en çok bildiğimiz akıllı saatler tabii ki Sony ve Samsung’a ait.

Galaxy Gear ve Smart Watch 2 kıyaslaması yaparak sizleri 2’ye bölmek gibi bir amacım olmasa da akıllı sat konusunda şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bir akıllı saate telefonun 3’te 1’i kadar para veripte her akşam şarja takmak sorunda bırakılıyorsanız bu iş olmamaıştır diyorum. Buna karşılık Sony SmartWatch 2 yoğun kullanımda 3 gün, Normal kullanımda 4 gün ve seyrek kullanımda 1 hafta şarj süresi veriyor. Evet Galaxy Gear’ın size sundukları daha fazla gibi görünse de kim telefon görüşmelerinin başkası tarafından duyulmasını istiyor ki? Bu yüzden Michael Knight’ın ki gibi telefondan konuşma özelliği sadece görsel bir şeymiş gibi geliyor bana.

Samsung Galaxy Gear satışlarından pek memnun değil gibi görünüyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde Galaxy Gear standı hep dolu olurken kullanıcılar fahiş fiyatından dolayı bu saate rağbet etmiyorlar. Galaxy Gear’ın öncelikle daha fazla hatta her Android cihazla çalışmasının sağlanması gerekmiyor mu? Bunun için çalışmalarını sürdüren Samsung Galaxy Gear ile ilgili benim çok beğendiğim ve ürünün tüm özelliklerini esprili bir şekilde anlatan kısa reklam filmini yayınladı. Bu reklam filmi Galaxy Gear satışlarını arttırır mı bilinmez ama ürüne olan ilgiyi arttıracağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın