Samsung’un 4K Ekranlı Tableti Görüntülendi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Mobil cihazlar için geliştirilen güçlü GPU’larla birlikte ekran teknolojisi de her geçen gün gelişim göstermektedir. Görüntüleme deneyiminde sağlanan gelişimle birlikte yüksek çözünürlüklü ekrana sahip mobil cihazlar da hayatımızda yer edinmeye başladı. Akıllı telefon kategorisinde Full HD çözünürlük şu an üst kategoride standartları belirliyor olsa da, 2K olarak isimlendirilen Quad HD çözünrülüklü cihazlar da ikinci çeyrek itibariyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2K çözünürlüklü ekrana kısa süre önce tanıtılan LG G3 akıllı telefon modelini gösterebiliriz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tablet kategorisinde ise ekran çözünürlük seviyesi akıllı telefonlarda bir adım daha ileri seviyede. WQXGA (2.560 x 1.600 piksel) çözünürlük değerine sahip tabletler iki yıldır mobil dünyasında varlığını sürdürüyor. Hatta yakın zamanda 4K Ultra HD çözünürlük seviyesine geçiş yapılacak, zira 4K ekran desteği sunan ilk tabletlerden biri 2014 bitmeden Samsung tarafından lanse edilebilir.

Paris’te devam eden Fransa Açık Tenis Turnuvası heyecanlı maçların yanı sıra bir Qualcomm etkinliğine de ev sahipliği yaptı. Mobil dünyasının bir numaralı çip sağlayıcısı LTE yayınını vitrine çıkarırken, Samsung cephesinden 12-inç ekran büyüklüğüne sahip bir tablet modelini kullandı. Henüz prototip aşamasında olan söz konusu tablet tasarım detayları itibariyle son dönemde tanıtılan Samsung tabletlerden bir fark sunmuyor ancak, tableti görüntüleyen TechRadar kaynaklarına göre 12-inç büyüklüğündeki bu tablet 4K (3.840 x 2.160 piksel) çözünürlüklü ekrana sahip.

720p çözünürlükte yayını başarıyla yerine getiren tablete Qualcomm cephesinden 2.46GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 çözümü (tabletin çıkış sürecinden işlemcinin Snapdragon 805‘e yükseltilmesi bekleniyor) güç veriyor. Tablet ekranında HD yayın izlemenin yanı sıra Samsung tabletlerinde karakteristik bir özellik haline dönüşen çoklu uygulama çalıştırma işlevini de yer veriliyor. Qualcomm bu sayede Ultra HD çözünürlüklü tabletin ekranında daha fazla içerik sunmayı uygun görmüş.

2

Samsung önümüzdeki hafta New York’ta bir etkinlik düzenleyecek ve etkinlik kapsamında Super AMOLED ekranlı Galaxy Tab S serisini duyuracak. Qualcomm’a göre 4K çözünürlüklü tabletler ise 2014 bitmeden kullanıcılarla buluşacak ve ilk temsilcilerden biri de Samsung olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

3

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak