Samsung’un Android 4.4 KitKat Güncellemesine İlişkin İlk Detaylar Geldi!

Galaxy S III, Galaxy Note II ve Galaxy S4 için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını dünyanın farklı bölgelerinde sürdüren Samsung’un Android 4.4 güncellemesinin dağıtımına ilişkin planları şekillenmeye başlıyor. Birçok Android üreticisi Android 4.4 planlarını ortaya koydu ve amiral gemi modellerinin ne zaman güncelleneceği aşağı yukarı belli.

Andronova

Samsung cephesinde konuya ilişkin resmi bir açıklama yok ancak Güney Koreli ekibin en önemli yazılım geliştirme ekibi olarak gösterilen Hindistan ekibi cephesinden sızdırılan bir belge bazı Samsung modelleri için Android 4.4 güncellemesinin ne zaman başlayacağını gösteriyor.

Elde edilen belgeye göre Android 4.4 KitKat güncellemesi ilk olarak Galaxy Note III ve Galaxy S4 için başlayacak. Samsung 2013 yılı amiral gemi modelleri için güncelleme dağıtımına ocak ayında başlayacak. Android 4.4 güncellemesine erişecek diğer cihazlar ise Galaxy S III ve Galaxy Note 2 şeklinde sıralanıyor. Güney Koreli üreticinin 2012 yılı amiral gemi modeller ise Android 4.4 güncellemesini Mart-Nisan döneminde almaya başlayacak.

Galaxy S II ve Galaxy Note modelleri içinse Android 4.4 güncellemesinin yayınlanmasına ihtimal dahi verilmiyor. Hatta söz konusu iki telefonun Android 4.3 güncellemesini alıp almayacakları dahi henüz netleşmiş değil.

Android 4.4 güncellemesinin dağıtımına ilişkin ilerleyen günlerde detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor.

kitkat-leaked-doc-s4-note-3

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.