Samsung’un Başkanı Lee Kun-Hee Çok Sert

Yıllık şirket toplantısı için 1800 üst düzey yöneticinin katıldığı bir şirket toplantısı yapan Samsung, özellikle son dönemde yaşanan şirketin hisse değerinin düşmesi ile ilgili büyük bir sıkıntı içinde. Samsun firmasının kurucusu LeeByung-chul’un oğlu olan Lee Kun-hee 1987 yılından beri şirketin başında ve şu adna 71 yaşındadır.

Andronova

20 yıldır bu toplantıya katılamayan Lee Kun, yaptığı açıklama ile şirketinin her alanda 2013 yılında kar ettiğini söyledi. Özellikle Televizyon, Akıllı Telefon ve Yarıiletken sektöründe dünya lideri olduklarını belirten Başkan, piyasada “işler iyiye gitmiyor” şeklindeki algıyı da böylelikle tamamen ortadan kaldırmış oldu.

Eski stratejilerin donanım odaklı olduğunu belirten Lee Kun, yeni stratejilerin yazılım anlamında yapılacağını ve bu alanda daha “cesaretli” olunması gerektiğini belirtti. 71 yaşındaki Samsung Başkanının bu kadar doğru bir tespit yapacağını gerçekten hiç düşünmezdim. 4 çekirdek 8 çekirdek 3 GB Ram, 4 GB Ram derken donanımlar PC standardına gelmişken Google güncellemelerini bile aylar sonra alabilmek bizlerin kaderi olmamalıdır.

Lee Kun, özellikle tasarım ekibine gönderme yaparak;  ürün ve hizmetlerin değerini yükseltmek için sınıf atlamak ve yüksek kaliteli ürünler yapmak zorunda olduklarını belirtti. 71 yaşındaki Başkanın bu sözleri plastikten dert yanan milyonlarca kullanıcının sesi olarak algılanmıştır. 

Galaxy S5’in plastik kasa ile gelme ihtimalinin artık kalmadığından emin olabilirsiniz. Samsung bizlere hep daha iyisini sunsa da deri görünümlü plastik ile bence bu anlamda bir sona geldiler. Note 3 tek kelime ile muhteşem bir cihaz ama ya tasarımı. Deri görünümlü plastiği, metal görünümlü plastik çerçevelerin soyulduğunu ve resmen telefonların çok kötü göründüğüne hepimiz şahit olmuyor muyuz? Bir Note 2 kullanıcısı olarak telefonumu çok kollamama rağmen 1 yıl içinde çerçeveleri bembeyaz olması marka güvenilirliği konusunda oldukça sorun teşkil ediyor.

Lee Kun-hee bu toplantıda oldukça sert konuşmuş ve her alanda daha kaliteli işler yapılmasını istemiş. Bakalım 2014 Samsung için nasıl geçecek?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.