Samsung’un Bir Sonraki Tableti Kavisli Ekrana Sahip Galaxy Tab Round Olabilir!

blank

Dünyanın kavisli OLED ekrana sahip ilk telefonu olma özelliğini gösteren Galaxy Round sadece Güney Kore’de satışa sunulmuş ve telefon 40 günlük süre zarfından 10 bin adet satmıştı. Söz konusu rakam iddialara göre Samsung’un beklentilerinin bir hayli altında.

teknik destek

Mart döneminde tanıtımı beklenen Galaxy S5’in de kavisli ekrana sahip olacağı yönünde iddialar gündeme gelişmişti. Ancak Samsung kaynakları tarafından bu durum doğrulanmamış ve üstelik kavisli OLED ekran üretimi milyonlar satacak bir telefon için henüz yeterli seviye değil. Samsung bunun yerine Galaxy S5‘in kavisli ekrana sahip versiyonunu sınırlı sayıda satışa koyabilir.

Sınırlı sayıda kavisli ekrana sahip Galaxy S5 için konuşmak henüz erken olabilir, ancak Samsung’un kavisli ekrana sahip bir tablet hazırlığında olduğu patent başvurularından ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl şubat ayında yapılan başvuru ekim ayında onay alırken, bazı taslak çizimler de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl 40 milyon tablet satan ve yeni yılda ise bu rakamı iki katına çıkarmak isteyen Samsung, kısa süre önce sona eren CES 2014 etkinliğinde tablet tarafında adeta gövde gösterisi yapmış ve teknik özellikleri ile iddialı tam 4 tablet duyurusu gerçekleştirmişti. (Galaxy Note Pro 12.2, Galaxy Tab Pro 12.2, Galaxy Tab Pro 10.1 ve Galaxy Tab Pro 8.4)

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen tablet şimdiden Galaxy Tab Round olarak isimlendirilmeye başlandı. 7 ya da 8-inç ekrana sahip olması beklenen cihazda kullanıcılar esnek OLED paneli daha büyük ekranlarda tecrübe etme şansı yakalayacak. Esnek ve kavisli OLED ekran özellikle yansımaları azaltıyor ve koruyucu cama sahip olmaması sebebiyle görüntüleri tam yüzeyde gibi gösteriyor.

Esnek ve kavisli ekrana sahip Galaxy Tab Round hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Galaxy-Tab-Round-Patents

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!