Samsung’un Dev Ekranlı Telefonları Resmiyet Kazandı: Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Ace, Galxay S ve Galaxy Note serileriyle kayda değer satışlar gerçekleştiren Samsung, Mega isminde yeni bir telefon serisi duyurdu. Mega platformuna ait öncelikle iki telefon sunan Samsung, telefonlarda oldukça büyük ekranlara yer veriyor.

teknik destek

Galaxy Mega 5.8 olarak adlandırılan ilk telefon 5.8-inç boyutunda QHD (540 x 960p) çözünürlüklü LCD ekran yer almakta. 1.4GHz frekans hızında çalışan telefonda çift çekirdekli işlemci yer alırken, sistem belleği ise 1.5GB RAM olarak sunulmuş. İşlemci birimini henüz netlik kazanmış değil. Telefonun arka bölümünde LED flaşlı ve HDR formatında fotoğraf çekimine olanak sağlayan 8MP çözünürlüklü bir kamera yer alırken, ön bölümde ise 1.9MP’lik bir kamera yer alıyor.

8GB dahili depolamaya sahip Galaxy Mega 5.8, 64GB’a kadar microSD kart desteği ile depolama birimine katkı sunuyor. Android işletim sistemini son versiyonu Android 4.2 ile çalışan telefonda Galaxy S4’te olduğu gibi 2.600mAh kapasiteli bir pil yer almakta. Samsung’un telefonda sunduğu yazılım destekli uygulamalar ise MultiWindow, S Translator çevirmen, Air View, S Voice 2, Story Album, Pop Up-Play şeklinde sıralanıyor. 9mm kalınlık ve 182 gram ağırlığa sahip telefonda , Bluetooth 4.0, WiFi, WiFi Direct ve GPS+GLONASS değineceğimiz diğer teknik detaylar arasında yer alıyor. Telefon ilk olarak mayıs ayı içerisinde Rusya’da satışa sunulacak.

Galaxy Mega 6.3 ise sahip olduğu teknik özelliklerle Galaxy Mega 5.8’e nazaran daha gelişmiş özellikler sunuyor. 6.3-inç boyutlu ekran HD çözünürlüğe sahipken, telefonda yer alan işlemci birimi ise 1.7GHz frekans hızında. Cortex-A15 mimarisini benimseyen çift çekirdekli Exynos 5250 işlemci ve 1.5GB RAM’den güç alan telefonda batarya ise 3200mAh gücünde.

8/16GB depolama seçenekleri sunan telefonda aynı zamanda LTE desteği de yer bulmakta. Kalınlığı 8mm ve ağırlığı 199 gram olan telefonun sahip olduğu diğer detaylar Galaxy Mega 5.8 ile aynı özellikte. Galaxy Mega 6.3 mayıs ayı içerisinde Avrupa genelinde satışa sunulacak. Fiyatlandırma noktasında resmi bir açıklama yok ancak Almanya’da tabtech.de online alışveriş sitesi telefon için 700€’luk (1630 TL) bir fiyatla ön sipariş sürecini başlatmış görünüyor.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!