Samsung’un Esnek AMOLED Teknolojisi Bir Gecikmeyle Daha Karşı Karşıya!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uzun bir süredir Samsung’un tablet ve akıllı telefonlar için üretim sürecinde olduğu etkileyici ve heyecan uyandırıcı esnek ekran teknolojisi ile ilgili değişik şeyler duyuyoruz; fakat şimdi yeni ortaya çıkan bilgiler ne yazık ki kötü haber niteliğinde. Ortaya çıkan birden fazla yeni rapora göre, Samsung’un geliştirme süreci yine bir kaç aksilikle uğraşmak durumunda kalmış ve bu yüzden şirketin esnek YOUM ekranları bir gecikmeye daha uğrayabilirmiş.

teknik destek

Bu teknoloji için oldukça uzun bir süredir bekliyoruz ve bir yandan teknolojinin kendisini canlı olarak bir kaç senedir CES’te görüyoruz; buna daha geçtiğimiz Ocak da dahil. Bugün Koreli ETnews gazetesinin verdiği habere göre, teknolojinin ellerimize ulaşması bir gecikmeyle daha karşı karşıya ve Samsung şu anda çözüm arayışında.

SamMobile’ın raporuna göreyse, teknoloji sadece gecikmekle kalmayacak; fakat bir de ortada LG’nin bu fırsattan istifade ederek Samsung’dan önce piyasaya esnek ekrana sahip bir cihaz sürme ihtimali var. Söylenene göre gecikmenin sebebi, ekranı nem ve oksijenden koruyacak olan kaplama işlemiyle ilgili; fakat detayları şu noktada bilinmiyor.

Herşeyin durduğu nokta, cihazın etrafını kaplayacak, fakat esnetildiğinde bozulmayacak bir kaplama üretmek; dayanıklı ama esnek bir malzeme.Şu an için Gorilla Glass’in kavis cam üzerinde çalıştığını biliyoruz; fakat ellerinde esneyebilen bir ürün yok. Tüm bunları göz önüne aldığımızda şöyle bir tahminde bulunabiliriz: Samsung’un esnek ekran teknolojisine sahip ilk ürünü esneyebilir olmaktan ziyade, kavisli ekran alanına sahip olacaktır; aynı yakın zamanda gördüğümüz bir kaç konsept cihazda olduğu gibi.

Kaynak: Android Community

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın