Samsung’un Galaxy S5’te Yer Vereceği Arayüze Dair Detaylar Gelmeye Devam Ediyor!

Andronova

Bu ayın başlarında Evleaks tarafından ortaya çıkarılan bazı görseller Samsung’un Galaxy S5‘te yeni nesil bir kullanıcı arayüzüne yer vereceğini kanıtlamıştı. Galaxy S serisinin her yeni üyesinde arayüzde önemli gelişmeler sağlayan Samsung’un Galaxy S5’le birlikte arayüzde radikal yenilikler karşımıza çıkarması bekleniyor.

Mobil dünyasının güvenilir kaynaklarından Evleaks daha önce ortaya çıkardığı görselleri destekler nitelikte yeni bir ana ekran fotoğrafı daha Twitter hesabından yayınladı. Söz konusu fotoğrafın arayüzde ana ekranı temsil ettiği bildiriliyor. Alt alta sıralanmış kartlar bizlere Google Now kartlarını ya da HTC’nin Sense 5‘le birlikte hizmete soktuğu BlinkFeed ana ekran uygulamasını hatırlatmadı değil. Samsung gönüşe bakılırsa önemli bilgileri ana ekranda bu kartlar üzerinde kullanıcıya ulaştırmayı amaçlıyor. Ana ekranda yer alan kartlarda uçuş durumu, fitness, etkinlik bilgileri, geçerli konum, metin mesajları, spor etkinlikleri ve teslimat takibi ayrıntıları yer alıyor.

Samsung’un Galaxy S5’te yer vereceği arayüze dair detayların önümüzdeki günlerde de ortaya çıkması bekleniyor. Henüz test aşamasında olduğu tahmin edilen yeni nesil arayüzün nasıl bir kullanım deneyimi sunacağı şimdiden merak ediliyor. Şu gerçekçi Samsung, HTC’nin Sense 5 ile oluşturduğu değişime eşdeğer yenilileri tüketicinin karşısına çıkaracak.

Halihazırda kullanıcılara sunulan TouchWiz kullanıcı arayüzünün bu yapısıyla miadını tamamladığını söylemek yanlış olmaz. Oldukça ağır bir yapıda olan arayüz, sistemi fazlasıyla yormakta ve özellikle rehbere geç girme noktasında hala birçok tüketici tarafından eleştiriliyor.

Not: Haber fotoğrafı daha arayüze ilişkin daha önce ortaya çıkarılan görüntüler.

sammyui2

kaynak: twitter.com/evleaks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir