Samsung’un Günlerdir Dillendirilen Metal Telefonu İlk Kez Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un bir süredir gündemde olan ve metal kasaya sahip olacağı iddia edilen orta düzey akıllı telefonu SM-A500 ilk kez kameralara yakalandı. Telefonun Galaxy Alpha ve Galaxy Note 4’ün aksine metal kasaya sahip olduğu iddia edilse de, Çin’de resmi kaynaklarca onaylanan telefonun arkasında bıraktığı görüntülerde metal kasa yerine metal çerçeve yapısının sürdürüldüğünü gösteriyor.

teknik destek

Galaxy Alpha’da olduğu gibi 6.7mm kalınlığa sahip SM-A500 Güney Koreli üreticinin en ince iki telefonun biri olacak.

SM-A500’de 5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. Dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden güç alacak telefonun bellek kısmını 16GB dahili depolama ve microSD kart desteği oluşturuyor.

1 ya da 1.5GB RAM’in yer verileceği SM-A500’ün kamera özellikleri dikkat çekici. Ana kamerası 13MP olan telefonda selfie çekimler içinse 5MP’lik bir kameraya yer verilecek. Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi, Galaxy Note 4’te yer alan en güncel TouchWiz kullanıcı arayüzü ve 2.330mAh kapasiteli pil telefonda yer alması beklenen diğer özellikler olacak.

SM-A500’in önümüzdeki günlerde resmen duyurulması bekleniyor.

Samsung-SM-A500Samsung-SM-A500-3Samsung-SM-A500-1

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın