Samsung’un Metal Gövdeli Telefonu Galaxy F Olacak!

blank

Galaxy S3, S4 ve şimdi de Galaxy S5 için metal kasa iddiaları dillendiriliyor. Bu konuda açıkçası henüz netleşmeyen detaylar mevcut, bazı kaynaklar bu defa Galaxy S serisinde metal kasa kullanımının başlayacağını iddia ederken, uzak doğulu kaynakların büyük bölümü ise metal kasa kullanımını mümkün görmüyor. Yine uzak doğudan Güney Kore kaynaklı ETNews metal kasa kullanımına ilişkin yeni bir rapor yayınladı. Habere göre Samsung önümüzdeki dönem metal gövdeli bir telefon oluşturacak anca bu model beklenildiği gibi Galaxy S5 olmayacak.

Yayınlanan habere göre metal kasa kullanımı Galaxy F serisinde başlayacak. Söz konusu seri Samsung’un en üst kademedeki telefonları konumlandıracağı kategoride olacak.  Son yaşanan gelişmelere göre Samsung, Galaxy F’in Avrupa’da tasarlanan ilk prototipi için Vietnam fabrikalarında hacimli üretime başlanmış durumda.

Galaxy F ve Galaxy S5 arasında donanım anlamında farklılıkların bulunması beklenmiyor. Güney Koreli kaynaklar her iki telefonun aynı da lanse edileceğini ve bu sebeple Galaxy F metal kasalı Galaxy S5 olduğunu öne sürüyor. İkili arasındaki temel fark ise metal kasa olacak. Bunun dışında Qualcomm Snapdragon 800 ve yeni nesil 64-bit destekli Exynos işlemci, 16MP OIS teknolojili arka kamera, 3 ya da 4GB RAM, 5.2-inç boyutunda 2K çözünürlüğüne (2.560 × 1.440p) ekran, Android 4.4 ve TouchWiz 5, Galaxy S5 ve Galaxy F modellerinde yer alacak ortak özellikler olacak.

kaynak: phandroid

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!