Samsung’un Özel Telefonu Galaxy F Sızdırıldı mı?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un uzun süreden beri premium özelliklere sahip bir telefon geliştirdiği konuşuluyor. Belirli aralıklarla telefona ilişkin yaşanan gelişmelere baktığımızda telefonun resmiyet kazanması yakında gerçekleşecek gibi görünüyor. Galaxy S5’ten daha üstün özelliklere sahip olması beklenen ve metal bir kasayla donatılacak cihazın Galaxy F adı altında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Mart ayı içerisinde gerçekleşen Samsung’un yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Samsung Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun premium özelliklere sahip bir telefon geliştirdikleri resmen doğrulamıştı. Bu bilgi ışığında önümüzdeki haftalarda muhtemelen yaz döneminde metal kasaya sahip ve teknik özellikleri Galaxy S5’ten daha öte olan bir üst seviye telefon tanıtımını beklemeye başlayabiliriz.

Samsung’un bugüne kadar ki en özel telefonu olması beklenen Galaxy F ilişkin ilk defa somut bilgiler elde edildi. Samsung’un bugüne kadar resmileşmemiş bir tasarıma sahip henüz prototip aşamasında bir cihazı ortaya çıktı. Galaxy S5’te yer alan en son sürüm TouchWiz kullanıcı arayüzüyle çalıştığı görülen telefonun Galaxy F olduğu iddia ediliyor. Köşeli bir tasarım yapısı sunan telefonun alt bölümü bizlere Galaxy Note 3’ü hatırlatıyor. USB 3.0 desteğini barındıran microUSB girişi ve ses çıkış Galaxy Note 3 ile benzer şekilde konumlandırılmış.

Geçtiğimiz hafta GFXBench testinde Samsung’un QHD çözünürlüklü ekrana sahip bir telefonu gün yüzüne çıkmıştı. Söz konusu telefonun veritabanında ortaya çıkmasından hemen sonra bu görsellerin yayınlanması Galaxy F kısa süre içerisinde tanıtılacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Gelelim telefonun iddia edilen teknik özelliklerine. Galaxy F’te 5.2-inç büyüklüğünde QHD (1440×2560 piksel) çözünürlüklü esnek yapıda AMOLED ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805, 3GB RAM, 3.000mAh kapasiteli pil ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü arka kamera öne çıkan özellikler olacak.

glaaxy-fsam-galaxy-fgalaxy-f

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir