Samsung'un Parayla Sahte Fanatikler Tuttuğu İddia Ediliyor!

Samsung'un Parayla Sahte Fanatikler Tuttuğu İddia Ediliyor!
müşteri hizmetleri
Dünya'nın en büyük akıllı telefon ve teknoloji üreticilerinden Güney Koreli Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'nin ABD ve Avrupa'da duyurulmasının ardından, yaklaşık bin kişinin katıldığı büyük bir açılışla Çin'de de lansmanı yapıldı. Ancak Çin kaynaklı söylentiler, Samsung'un lansmana katılanların yarısını, yani 500 kişiyi para verip tuttuğunu iddia ediyor. Muhteşem bir lansmanda, Samsung Galaxy S6'nın ve Galaxy S6 Edge'nin tanıtımı yapıldığı sırada, yeni özellikler açıklanırken çığlıkların atılması, yeni amiral gemilerini görmek için uzun kuyruklar oluşması argümanıyla, Samsung'un bu fanatikleri parayla tuttuğu iddia ediliyor. İddiaya göre Samsung, lansmanda 1 saat ve üstü kalan kişilere 30 yuan (5 dolar), daha az süreyle kalanlara ise 20 yuan (3.25 dolar) teklif etmiş. samsung-lansman Ancak bunun, Çinli olmalarına rağmen, böyle görkemli lansman yapamayan Xiaomi gibi firmaların ve hatta Çin'e yeni girmiş Apple'ın bilerek ortaya atmış olma ihtimali de var.
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
motofan
motofan - 6 yıl Önce

firmalar çok talep var, yok satıyor algısı yaratmaya çalışıyor.
Tabi yarattıkları bu algı işlerine yarıyor mu orasını bilemem.
Iphone 6 veya samsung s6 yok satıyor diye gidip alan var mıdır?
iphone ilk çıktığında yok satıyordu.
Şimdi iphone 6 için kimse öyle sıralara girmez. iphone 5s'den çok büyük farkları yok.
Ancak 3 boyutlu dokunmatik ekran falan yaparlarsa öyle kuyruklar olur.

kara
kara - 6 yıl Önce

Yine en iyisi galaxy s4.Çok kullanışlı güzel telefon

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Herkes kendince haklı telefonlar piyasada herkes beğendiğini alır bu bir zevk ve maddiyat meselesidir s6 samsungun note 4 ile aynı sınıfta s pen hariç . zaten bu s penden belirgin bir özellik note 5 çıkana kadar en iyisi şimdilik s6 edge küçük ekran ve kablosuz şarj (ön siparişte hediye) sevenler için.

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Samsung bu konuda sabıkalı zaten. Htc m7 çıktığında onu karalaması için paralı fanboylar tutmuştu unutmayın.

Berkay
Berkay - 6 yıl Önce

Apple da aynısını iphone 6 kuyruklarında yapmıştı

Ruslan Agalarov
Ruslan Agalarov - 6 yıl Önce

bos seydi

dursun
dursun - 6 yıl Önce

samsung sonuçta her şeyi yapar. s6 yı çıkardılar o bile kamera konusunda iphone 6 nın gerisinde kaldı.

hasan
hasan - 6 yıl Önce

ben videolarda s6 edge için hosşuam gitmişti. biraz ucuzlayınca almayı düşünüyordum. fakat telefonu yakından incelediğimde hiçte kullanışlı olmadığını kavisli ekranının hiçbir işlevinin olmadığını gördüm. ele oturmuyor telefon. buda beni rahatsız etti. ben fikrimden vazgeçtim almayı düşünmüyorum. eğer kafama yatarsa belki s6 normal olanı alırım. ama s6 edge için görüntü var işlevsellik ve kullanım yok diyebilirim...

M.Keskinoğlu
M.Keskinoğlu - 6 yıl Önce

Bu tür şeyler her firma için geçerlidir. Hatta yeni bir kuruluş için bile. En basit örneği franchising yöntemidir. Bir marka oluşturursun sosyal medyayı kullanır insanların algılarını değiştirirsin ve markanı satarsın. En temiz para kazanma yöntemi. Zaten gerisi check-in, fotoğraf vs paylaşımı yapan insanlar tarafından gerçekleştirilir.

Bknz, Simit Sarayı

Erkan TEMUR
Erkan TEMUR - 6 yıl Önce

Hiç de garipsenecek bir durum değil. Reklam için her yolun denendiği günümüzde çok çok normal. Apple kuyrukları sanki çok mu gerçek? Yıllardır aynı şeyleri yapıyorlar. Hele Samsung testlerde üç kağıt yapmıyor mu? Antutu ya müdahale etmiyor mu? Normal bunlar. Ticari atraksiyonlar bunlar.

ersel
ersel - 6 yıl Önce

Apple'ın iphone için yaptığını yapıyor Samsung'da Galaxy serisi için. Bunda şaşırılacak bir şey yok. O kadar insanı kuyruğa sokup algı yarattılar. Artık her şey kendi kendine olmaya başladı. Çok güzel bir strateji.

Erkan
Erkan - 6 yıl Önce

Gsm arena sitesindede olumsuz bir eleştiri yaptığında hemen savunmaya geçen 3-4 kişi var. her olumsuz yoruma üşenmeden 24 saat cevap veriyorlar. Samsung fanı gibi gözüken Samsung elemanları sanırım. Samsung reklam işini iyi biliyor.