Samsung’un “ROMA” Kod Adlı Tabletinden Detaylar Gelmeye Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Kısa süre önce Samsung’un Galaxy Tab serisinde yer alan Galaxy Tab 8 ve 10.1 modellerine ait bazı teknik özellikler sunan TechBlog sitesi, şimdi ise Güney Koreli üreticinin “ROMA” kod adlı tableti hakkında önemli detaylar aktarıyor. Hangi seri içerisinde konumlandırılacağı henüz netleşmeyen tablet, sahip olduğu bazı teknik özelliklerle Nexus 10’a benzerlik göstermekte.

ROMA kod adlı tablet 10.1-inç boyutunda 2560 × 1600p gibi oldukça yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. 4G LTE desteği sunduğu bildirilen tabletin dikkat çeken detaylarından bir diğeri ise 1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Exynos 5 CPU. İşlemciye eşlik eden GPU birimi Mali-T604 olurken tabletteki sistem belleği ise 2GB RAM.

16GB dahili depolama birimi sunan ROMA, 128GB gibi oldukça yüksek kapasiteli microSD kartları desteklemesi bekleniyor. 5MP arka kameranın yer alan tabletin ön bölümünde ise 1.9MP çözünürlüklü kamera konumlandırılmış durumda. Galaxy S4’te olduğu gibi Android 4.2.2 ile çalışacak tablette 9.000mAh kapasiteli pil dikkat çekerken, 8.4mm kalınlık ve 583 gram ağırlık ise tasarım noktasında bazı ipuçları sunuyor.

ROMA kod adlı tabletin söz konusu teknik özellikleri henüz teyit edilmiş değil. Galaxy Note 8 ile yeni yıla iddialı bir giriş yapan Samsung, Galaxy Tab serisinde yer alacak tabletlerin yanı sıra ROMA kod adlı yeni nesil tableti ile Android dünyasının bir numaralı tablet üretici olmaya devam edecektir.

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir