Samsung’un Şubat Ayında 2.560 x 1.440p Ekran

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Şubat Ayında 2.560 x 1.440p Ekran Çözünürlüklü Bir Telefon Duyurması Bekleniyor!

Andronova

2014 yılında mobil dünyasında yeni bir ekran çözünürlük seviyesine geçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Üreticilerin bir bölümü yılın ilk yarısında 2.560 x 1.440p çözünürlüklü ekranlar kullanmasa da, yılın ikinci yarısıyla beraber QHD çözünürlüğün özellikle üst seviye akıllı telefonlarda standart halini alması bekleniyor.

QHD çözünürlüklü ekrana geçiş yapması beklenen üreticilerin başında Samsung geliyor. Güney Koreli üretici zaten mevcut panellerin üretimine başladığını bildirmişti. Güney Kore medyasından gelen yeni haberlere göz attığımızda ise Samsung’un 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde 2.560 x 1.440p ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon duyurusu gerçekleştirecek. Model ismi açıkça zikredilmiyor fakat kastedilen telefonun Galaxy S5 olduğu açıkça ortada.

Samsung’un Şubat Ayında 2.560 x 1.440p Ekran

Galaxy S5’in tanıtım tarihi için birçok dönem ortaya atıldı ve açıkçası bu gelişme bir süre daha gizemini korumaya devam edecek. Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S5’in tanıtılması büyük sürpriz olacaktır. Eğer Samsung söz konusu etkinlikte Galaxy S5’i lanse etmese bile telefona dair bazı ipuçları burada aktarabilir. Hatırlanacağı üzere Galaxy S4‘te kullanılan Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran MWC 2013’te sergilenmişti. Yine kapalı kapılar ardında Samsung ve taşıyıcılar arasında Galaxy S4 için fikir alışverişi yaşanmıştı. Benzer bir gelişme MWC 2014’te de yaşanabilir ve Samsung, Galaxy S5’te yer vereceği 2.560 x 1.440p çözünürlüklü Super AMOLED ekranı sergileyebilir.

Göz tarama teknolojisinin de yer alacağı elde edilen raporlardan anlaşılan Galaxy S5’te Qualcomm ve Exynos cephesindeki en güncel işlemlerin kullanılması bekleniyor. 16MP çözünürlüklü kameranın yer verileceği telefonda 3GB RAM, metal kasa, en güncel TouchWiz kullanıcı arayüzü ve Android 4.4 işletim sistemi yer alacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.