Samsung’un Üst Düzey Akıllı Telefonu Galaxy F Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Galaxy S4’ü yılın ikinci yarısında Snapdragon 800 işlemcisiyle bir kez daha piyasaya sunan Samsung, benzer bir süreci bu yıl Galaxy S5 için de başlatacak gibi görünüyor. Görselleri bir süredir internet ortamında kol gezen Galaxy S5 Prime (resmi adının Galaxy F olduğu iddia ediliyor) sadece üstün özelliklerle donatılmayacak, malzeme kalitesi anlamında da orijinal Galaxy S5’ten daha ötesini sunacak.

Kısa süre önce basın görseli mobil dünyasının güvenilir kaynağı @evleaks tarafından gün yüzüne çıkarılan Galaxy F’in fırçalanmış metal görünümlü bir arka kapak yapısı sunduğu görülmüştü. Söz konusu kapağın metal ya da farklı bir malzeme mi sunduğu şu an için bilinmiyor. Ancak iddiaların büyük bölümü Samsung’un Galaxy F ile metal kasa anlayışına geçeceği konusunda hemfikir.

Yeni görselleri ortaya çıkan Galaxy F, yakın zamanda tanıtılan Quad HD ekranlı LG G3 ve yine yılın ikinci yarısında tanıtılacak üst sınıf akıllı telefonlara bir yanıt olarak değerlendiriliyor. Sızan yeni görüntüler, basın görseliyle paralellik gösterirken, telefonun tasarım tarafında neler sunağı aşağı yukarı netlik kazandı. Galaxy F metal kasaya sahip olsa da, tasarım özelliklerini Galaxy S5’ten alacak.

Donanım tarafında ise dopdolu bir telefon bizleri bekliyor. 5,2-inç büyüklüğünde Quad HD (2560x1440p) çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan Krait 450 mimarili ve beraberinde Adreno 420 GPU’sunu getiren Snapdragon 805 işlemci, 3GB RAM, parmak izi sensörü, nabız ölçer ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü ana kamera telefonda öne çıkan donanım bileşenleri olacak.

1

2

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir