Samsung’un Wonder Material Buluşu Mobil Sektöre Bomba Gibi Düştü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung telefonları ve tabletleri malzeme kalitesi yada kalitesizliği ile sürekli eleştiriyoruz. Hatta bu satırlardan Galaxy S5’in terlik ve yarabandına benzediğinin haberlerini de bizzat yapmıştım. Samsung tarafından ise “biz bu şekilde daha ucuz, daha ince ve daha değiştirilebilir ürünler yapıyoruz” açıklamaları geliyordu. Samsung bu konuda aslında bir taraftan da haklıydı.

Çizilen ve deformasyona uğrayan Note 2 telefonumun çerçevesini 75TL’ye arka kapağını ise 5 TL’ye değiştirttim. Oysaki aynı işlem için Apple ve Sony tarafında büyük paralar harcarken HTC tarafında yeni bir telefon parası bile harcayabilirdim.

Samsung Wonder Material adını verdiği yeni buluşunu duyurdu. Bu materyal bir kağıt parçasından 1 milyon kez daha ince bir yapıya sahipken Grafen tasarımı ile şekillendirildiğinde yüksek ölçüde bükülebilrilik ve sağlamlık yaratmaktadır ( Grafen karbon atomunun bal peteği örgülü yapısına verilen isimdir). Bu materyalin önümüzdeki yıllarda üretilecek mobil cihazlarda ve giyilebilir teknolojilerde kullanılması planlanmaktadır.

Graphen

Bu materyalin bir diğer ve bence daha önemli faydası ise hem işlemci sektörünü hemde Fiber kablolama yöntemlerini baştan yazacak gibi görünüyor. İşlemciler içinde elektronların hareketi kullanılan silikon tabaka tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yeni materyal ile birlikte silikon üzerindeki elektron iletim hızı tam 100 kat artacağı dile getiriliyor. Bu söylenenler gerçek dünyada da bu şekilde çalışırsa hem internet, hem işlemciler hemde telefonlar önümüzdeki yıllarda bambaşka şekilde karşımıza çıkacaklar.

Kaynak: iphonehacks

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!