Samsung’un Yeni Saatinde Parmak İzi Tarayıcısı Bulunabilir

Samsung'un Yeni Saatinde Parmak İzi Tarayıcısı Bulunabilir

Samsung; bu sene içinde akıllı saat pazarında oldukça aktifti. Ocak ayından bu yana Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Live ve Gear S saatlarini duyuran firma 2015 yılı içinde planlarını açıkladı. Kore kaynaklı bir habere göre 2015 Mart ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresinde Samsung yeni bir saat tanıtacak. Samsung’un tanıtacağı bu saatte ise parmak izi tarayıcısı olması bekleniyor.

teknik destek

Mart ayında tanıtılacak saatin parmak izi dışında mobil bir ödeme yöntemini de desteklemesi bekleniyor. Galaxy S5’te parmak izi tarayıcısı kullanan firmanın PayPal ile başlayan ilişkisinin, yeni saatinde de parmak izi ve mobil ödeme yöntemleri kullanmasıyla devam etmesi öngörülüyor. Mobil ödeme sistemi bulunduğunuz konuma göre çalışıyor. İlk etapta 50 ülkede aktif olacak sistem, anlaşmalı mağaza yakınına geldiğinizde size özel promosyonları gösterecek.

Saatin tanıtılma tarihi ve özellikleri göz önüne alındığında, Apple Watch’ın hedef alındığı gözüküyor. Apple’ın Eylül başında tanıttığı saati de mobil ödemeyi destekliyordu. Ayrıca Apple’ın saatini Şubat 2015’e kadar satışa çıkarmaması da Samsung gibi diğer rakiplerine de hazır olma fırsatı veriyor.

Saat hakkındaki söylentiler ismi açıklanmayan üst düzey bir Samsung yöneticisine dayanıyor. Parmak izi konusunda doğrulama ise; biyometrik sensörler konusunda tecrübeli bir firma olan Synaptics‘ den geldi. Samsung’un akıllı saat pazarındaki ürünlerini nasıl buluyorsunuz?

Samsung-Galaxy-Gear-Smartwatch
Samsung’un Yeni Saatinde Parmak İzi Tarayıcısı Bulunabilir
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!