Samy Kamkar ve USB Hacking Kolye USBdriveby

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kamkar ismi, hack kavramına az çok ilgi duyanlar tarafından iyi bilinir. Samy Kamkar 2006’da MySpace’i ele geçiren virüsün ve ardından uçan droneları kontrolü altına alabilen SkyJack isimli drone’un yaratıcısı olarak tanınıyor. Kamkar’ın son projesi ise bizi adeta James Bond filmlerine götürüyor. Kamkar bilgisayarınızı aşağı yukarı bir dakika içerisinde ele geçirebilecek bir USB kolye tasarladı.

Andronova

Bir USB ilk bakışta her ne kadar küçültülmüş bir ana kart gibi gözükse de aslında üzerinde mikro boyutta bir bilgisayar taşıyor. Bilgisayara takıldığı anda yaptıkları ise şu şekilde:

-Bilgisayara kendini mouse ve klavye olarak tanıyor.

-Ağ güvenliğiyle ilgili programlar mevcutsa bunları devre dışı bırakıyor.

-Güvenlik duvarınızı kapatıyor.

DNS ayarlarınızı  sisteme müdahale eden hackerın istediği şekilde değiştiriyor. Böylece siz İnternet sitelerine giriş yaptığınızda aslında Hacker’ın görmenizi istediği sahte sitelere girip yapmış oluyorsunuz.

-Bilgisayarda bir arka kapı açıyor ve hacker istediği zaman uzaktan erişim sağlayabiliyor.

-Açtığı tüm pencereleri kapıyor ve yaptığı işlemleri gizleyecek şekilde güvenlik duvarlarını eski haline getiriyor.

SilikonVadisi-Haber-Bu_USB_Kolye_Bilgisayar_Guvenlik_1

Her ne kadar videoda Mac OS X işletim sistemi kullanılmış olsa da USB’nin Windows ve Unix/Linux sistemlerinde de aynı şekilde çalıştığı söyleniyor. Dizüstü bilgisayarları gözümüzün önünden ayırmamaktan başka bir güvenlik önlemi ise bulunmuyor. Videoda USB’nin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.