Savaş Kapıda! BMW Sahip Olduğu Alphabet.com’u Google’a Satmıyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz gün sizlerle burada paylaştığımız haberimizde, Google‘ın köklü bir yapı değişikliğine gittiğinden ve bundan böyle tüm şirketlerin Alphabet Holding üzerinden yönetileceğine yönelik bilgileri paylaşmıştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gerek yönetimsel açıdan kolaylık sağlaması, gerek ise şirket bazlı projelere micro bazlı odaklanmasını kolaylaştıracak bu adım, şirketin hisselerinde de ortalama %5’lik bir yükselişe sebep olmuştu.

Ancak Google çok önemli bir şeyi atlamışa benziyor. Yeni ana şirket Alphabet INC‘nin olacağı tahmin edilen alphabet.com alan adı  BWM‘ye ait ve firma bu alan adını Google’a satmayı düşünmüyor.

alphabet-google

Google gibi büyük bir şirketin şirket ismini seçmeden ve hatta kurmadan önce alan adını araştırmamış olması düşüncesi bile oldukça şaşırtıcı olsa da, Larry Page konu hakkında, Alphabet Holding‘in alan adının Google gibi önemli olmadığını belirterek, bir nevi alan adı savaşının yaşanmayacağına ima ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak