Sesi yazıya çevirme uygulaması iPhone

Andronova

Apple' ın iPad ve iPhone telefonlar için geliştirdiği sesi yazıya çevirme programı yani sesle söylenenleri yazıya çevirme uygulaması dikte nasıl kullanılır ve sesi yazıya nasıl dönüştürülür?

iPhone telefonda söylediklerinizi yazıya dönüştüren programsız uygulamanın adı dikte. Bu Apple’ ın kendi yerleşik uygulamasıdır. Telefonlar ve bilgisayarlar için çok sayıda sesi yazıya çeviren programlar var. Ücretsiz olanların geneli pek iş görmüyor. Ücretli yani paralı sürümleri iş görmekte. iPhone ise bu tarz programlara ihtiyaç yok. Android’ de ise Google’ nin kendi uygulaması var. Yani boşuna para vermeye gerek yok. 

Sesi yazıya çevirme uygulaması indirmeden önce aşağıdan dikte nasıl açılır ve dikte nasıl kullanılır resimli anlatımı inceleyiniz. Aynı zamanda dikte uygulamasıyla ilgili bu iPhone dikte nedir haberimizden detaylara bakabilirsiniz.

iPhone sesi yazıya dönüştürme nasıl yapılır?

Konuşulanı yazıya dönüştürmek için telefondan “Ayarlar” – “Genel” – “Klavye” – “Dikte etkinleştir” onayladıktan sonra artık sesle söylenenleri yazıya çevirme işlemine başlayabilirsiniz. Girdiğiniz yerde klavyede mikrofon simgesi olan tüm alanlarda kullanılabilir. Word, not defteri hatta WhatsApp’ ta sesli söylediklerinizi yazılı olarak mesaja çevirebilirsiniz. Biz örnekte SMS mesaj bölümden işlem yaptık.  

Sesi yazıya çevirme uygulaması iPhoneSesi yazıya çevirmeiPhone sesi yazıya dönüştürme nasıl yapılır?iPhone sesi yazıya dönüştürme

Mesaj bölümüne girip SMS yazacağımız alana dokununuz. Aşağıda açılan klavyeden “Mikrofon” simgesine dokunup yazmak istediklerinizi sesli olarak söylemeniz yeterli. Özelliğin adı dikte.

Sesi yazıya çevirme uygulamasıSesi metine dönüştürme

Sesi yazıya çevirme programı

Sesi metine çeviren uygulamaları incelediğimizde özellikle App Store’ den baktığımızda çoğunlukla olumsuz yorumlar alınmakta. Hatta bazıları şikayet ediyor. Sesleri yazıya çeviren uygulamaları yüklemeden önce mağazadaki yorumları okumanızda fayda var.


Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:58

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir