Sesli yanıt sistemini tuş sesleri ile yönlendirme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Çoğu cep telefon kullanıcısının hatta yine çoğu teknoloji ile uğrayanların dahi bilmediği sesli yanıt sistemini tuş sesleri ile yönlendirme işlemi için örnek bir video hazırladık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yapay zeka, çağrı merkezlerine yönelik kolaylık sağladığı aşikar. Müşteri temsilcisini meşgul etmemek adına basit işlemlerde böyle bir sistem kolaylık sağlamakta. Lakin özellikle direk çağrı merkezi temsilcisi ile görüşmek isteyenlere bazen zorluk çıkarıyor. Müşterinin sorununu direk temsilci çözmesi gereken durumlarda bazen ulaşım eziyete dönüşüyor.

Geçmişte ulaşılmayan çağrı merkezlerine nasıl ulaşılması gerektiğini anlattığımız yazılarımız oldu. Lakin bunlar genelde şikayetlerin fazlalığı sebebi ile hazırlanan haberlerdi. Hatta bir çoğunu sitemizde kaldırmıştık. Bu haberimizde ise bizzat kendimizin denk geldiği sesli yanıt sistemlerinin açığı gibi görünen bir durumdan söz edeceğiz.

Sesli yanıt sistemini farklı telefonla yönlendirme

Görüşme sırasında sesli yanıtta başka bir telefonun tuşları ile yönetmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz?

Aradığımız 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi üzerinden kimlik değişimi için randevu oluşturmak istedik. İnternet aracılığı ile uğraşmadan çağrı merkezini kullanmak istedik. Yönlendirme sırasında T.C. kimlik numaramızın girilmesi istendi. Bizde yanımızdaki iPhone bir telefonla bu işlemi yaptık. İlk denememizde direk sorunsuz onay bilgisi karşımıza geldi. Denemek için birde Samsung’ la yani Android ile de deneyelim dedik. Bir iki denememizde eksik tuşlama yapıldı mesajını aldık. Sonrasında ise gerekli tuş sesi ayarlamasından sonra denediğimizde sorunsuz yine onay alanına geldik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sesli yanıt sistemini tuşlama ile yönetme videosu

Arama sırasında başka telefonun tuşları ile yönlendirme videomuzu aşağıya bıraktık. Umarız içerimizi beğenmişsinizdir.

Sesli yanıt sistemini tuş sesleri ile yönlendirme haberimizi paylaşmak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir