Share Link nedir Wi-Fi Direct nasıl kullanılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Share Link nedir nasıl kullanılır ve Wi-Fi Direct nedir sorusuna birde nasıl kullanılır ile Wi-Fi Direct ne işe yarar eklendi. Asus telefonda dosya nasıl paylaştırılır hadi bakalım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Share Link ne demek oluyor ne işe yarıyor? Asus şirketinin kendi orjinal fotoğraf, video, resim, müzik ve rehberi paylaşma taşıma programı diyebiliriz. Share Link uygulaması ile dosya nasıl aktarılır diyenler için öncelikle Share Link nedir Wi-Fi Direct nasıl kullanılır hadi inceleyelim. 

Medya dosyaları ve uygulamaları paylaşmak için çok sayıda aktarım programları bulabilirsiniz. Ama isterseniz Asus’ un kendi uygulaması olan Share Link ile kolayca bu işlemleri yapabilirsiniz. Hem uyumlu bir yazılım hem kendi geliştiricisi tarafından desteği sunulmakta.

Dosya aktarımı destekleyen dosya türleri:

  • Müzik dosyalarını
  • Uygulamları
  • Belgelerinizi
  • Videolarınızı ve fotoğraflarınızı kolay yoldan aktarabilirsiniz.

Paylaşım işlemi hemen hemen çoğu Android cihaz ile yapılabilmekte. Bu işlemi WiFi kullanılarak yapılmakta ve her hangi bir internet kullanımı söz konusu değildir. Sade kablosuz ağ üzerinden işlem yapılmakta.

Telefonların yanı sıra Windows desteğine sahip bilgisayarlar üzerinden de paylaşım işlemi yapılmakta. Windows 10 ile zaten bir paylaşım işlemi yapılabiliyor ama bu yazılımın denenmesini öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sade bir arayüzü bulunan uygulamanın ücretsiz indirme işlemini resmi bağlantısı üzerinden yapılmasını öneriyoruz. Bazı sitelerde reklam mıhabbetinden sıkıntı çıkarabiliyor.

Share Link, WiFi Direct ile 2 telefon arasında çok hızlı şekilde dosya transferi yapmanızı sağlayan teknolojinin adı. Paylaşım yapabilmeniz için 2 cihazda da aynı teknolojinin olması gerekiyor.

Share Link, çoklu ortam dosyaları, uygulamalar ve genel paylaşımı hızlı bir şekilde sağlayan uygulamadır. Internet bağlantınız yoksa bile cihazlar arasında dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Fotoğrafları, videoları, müzikleri, uygulamaları, belgeleri ve dosyaları paylaşabilir ve sorunsuz gönderebilirsiniz.

Share Link nasıl kullanılır

Share Link uygulaması genelde ASUS cihazlarda yüklü olarak gelmekte. Share Link bulamıyorum sorunu ile karşılaşanlar Share Link sürümü uyumlu değil veya cihazın sürümü uyumlu olmayabilir. ZenLink uygulamasını da kullanmanız önerilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgi: Yeni çıkan uygulamalarda daha gelişmiş seçenekler karşınıza çıkabiliyor. Aynı zamanda geliştiricinin çıkardığı güncel yazılımlara bakmanızı öneriyoruz. Burada yer alan bilgiler zamanla değişebilir ve geliştirici yeni uygulamaya geçiş yapabilir.

Share Link nedir Wi-Fi Direct nasıl kullanılır

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak