Şifre hatası lütfen kontrol ederek tekrar deneyin

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Vakıfbank lütfen kontrol ederek tekrar deneyin şifre hatasını alanlar için şu an uygulamadan kaynaklı problemler var. Ya güncelleme yapılıyor ya arıza var.

Sponsorlu reklam

Bu problemle biz Vakıfbank uygulamasına girerken karşılaştık. Mobil bankacılık şifresini girdikten sonra “Lütfen kontrol ederek tekrar deneyin” hatası ekrana geliyor ve giriş butonu soluk şekline dönüyor. Bazende şifreyi yanlış girmiş gibi 4 hakkınız kaldı diyerek uyarı veriyor. Bunla karşılaşanlardan bazılarında internetten alışveriş yaparken “İşlem banka tarafından onaylanmadı bilgileri kontrol ediniz” diyebiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Böyle bir başlıkla gelen uyarılardan bazıları:

Sponsorlu reklam
  • Güvenlik kodu, kart tarih bilgisinin hatalı olduğu uyarısı gelebiliyor.
  • Taksitlendirilemedi, işlem için taksit özelliği olmadığı gibi uyarılar çıkabiliyor.
  • Şu an işleminiz gerçekleştirilemedi.

Bunların çoğu uygulamadaki hatalar, yazılım kısmı veya network tarafından kaynaklı olabiliyor. Zaten belli bir süreden sonra banka bilgilendirme mesajını yayınlayabiliyor.

Banka hatası dışında sıkıntı yaşayanların telefonlarını kapatması, tarayıcıyla test etmesi ve başka bir cihaz / bilgisayarla kontrol etmesini öneriyoruz. Bu tarz sıkıntıların genelde en uzun yarım günlük bir süresi oluyor. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şikayet için aradığınız müşteri hizmetlerinin verdiği cevap çoğunlukla iyileştirme çalışması, güncelleme ve planlı / plansız çalışma var oluyor.

Şifre hatası lütfen kontrol ederek tekrar deneyin

Bankayla alakalı olmadığı zamanlarda telefon ve kullanıcının hesabıyla alakalı bir problem görülebilir. Sık denemelerle engelleme alınabilir. İnternet erişiminizi değiştirmeniz, farklı bir telefonla bakmanız ve son olarak tarayıcı yardımıyla uygulama dışından girmenizi öneriyoruz. Telefondan bağlantı yapanlarda uygulamanın ve cihazın verileri temizlenmesi gerekebiliyor. Cihazın güvenlik yazılımında bir şey engelleyebilir de. 

Tarayıcı üzerinden işlem yapanlarda kullanılan antivirüslerin bankacılık tarayıcısıyla erişilmesi önerilebilir. Belki virüs görülebilir veya şifrelerin kayıt edilmemesi istenilebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 13:14

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak