Silinen iOS iPhone uygulamaları geri yükleme

Andronova

Apple’ ın kendi resmi uygulamalarını yanlışlıkla silindiyse merak etmeyin çok kolay şekilde geri yükleyebilirsiniz. Örnek müzik, notlar, anımsatıcılar, takvim ve kişiler simgesini geri getirmek yani yüklemek için…

iPhone cep telefondan yanlışlıkla sildiğiniz Apple’ nın resmi uygulamalarını kolayca geri yükleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu uygulamaların simgesinin kısayolunu kaldırdıklarını düşünerek ayarlar bölümünden uygulamayı ararlar. Halbuki kısayolu değil uygulamanın kendisini sildiniz.

Apple, uygulamalarının silinmesine izin veriyor mu? Hepsinin değil. Yani sistem ile alakalı olanlar silinemiyor. Ama yardımcı programlar silinebilir. Örnek olarak verdiklerimiz silinmekte. Örnek kişiler yani rehber uygulaması silindiyse bu uygulamayı yine App Store mağaza uygulamasından ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Silinen iOS uygulamalarını geri yükleme

Telefondan sildiğiniz uygulamayı App Store’ den aratıp yükleyiniz. Cihazın önbelleğini temizlemediyseniz geçmiş kayıtlara ulaşabilirsiniz.

Not: Her hangi bir hata alırsanız iCloud veya iTunes üzerinden daha önce yedek aldıysanız geri yükleyebilirsiniz. Yazılım güncelleme de denenebilir.

Silinen iOS uygulamalarını geri yükleme

Gördüğünüz gibi App Store üzerinden arama yaparak geri getirme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Silinen iOS iPhone uygulamaları geri almasilinmiş uygulamaları geri yüklemesilinmiş uygulamaları geri yükleme

iPhone modellerinde yanlışlıkla kişileri sildim, müzik uygulamasını sildim, hava durumu, takvim, not ve anımsatıcı uygulamasını sildim tekrar nasıl geri yüklerim yani simgeleri geri getirmek istiyorum diyen kullanıcıların yazımızı göz atmalarını öneriyoruz.

Çözüme ulaşamayanlar daha önce aldıkları yedeği geri yükleyebilirler. Veya güncelleme yöntemi ile sorun belki çözüme kavuşabilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir