Silinen rehberi geri alma Android ve iPhone

Andronova

Android veya iPhone iOS cep telefonda silinen mesajları, notları, rehberdeki kişileri, fotoğrafları – resimleri ve Instagram – Facebook ve Whatsapp gibi uygulamaları geri getirebilirsiniz. İşte kurtarma programı…

Telefondan yanlışlıkla rehberin silinmesi gibi durumlar çoğu insanın başına gelmiştir. Yazılım güncellenmesi ve telefon sıfırlanması gibi durumlarda da rehber silinebilir. Buda birçok insan için can sıkıcı bir durumdur. Ancak Android ve İphone cep telefonlarının her ikisi de farklı özelliklere sahiptir. Silinen rehberi geri alma işlemleri için farklı yöntemleri mevcuttur. Her iki platformda çok fazla uğraş vermeden silinen rehberi geri getirebilirsiniz.

Android telefonlarda silinen rehberi geri getirme

Silinen rehberi geri getirme Android: Android telefon kullanıcı iseniz ilk öncelikle Google hesabınızı açmalısınız. Google hesabı senkronize olmasından dolayı silinen rehberi geri getirebilirsiniz. Kendi cep telefonunuzda ve bilgisayarınızda olmasanız bile Google hesabınıza giriş yapmak mümkündür. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra rehberinizi olduğu gibi görebilirsiniz.

Rehberinizi yanlışlıkla ve yazılım güncellenmesi sonucunda rehberiniz silindiyse bu durumu Google hesabı ile düzeltebilirsiniz. Tek yapmanız gereken adımları izlemektir. Google kişiler sayfasına girerek rehberdeki kişilere erişebilirsiniz. Profil resmi bulunan yerde sol paralelde ‘Daha Fazla’ seçeneği bulunmaktadır. Ardından ‘Kişileri Geri Yükle’ seçeneğine tıklayarak rehberinizi bu sayede geri getirebilirsiniz.

iPhone telefonda siilinen rehberi geri getirme

Silinen rehberi geri getirme iPhone: iPhone telefonundan rehberi geri getirebilmek için ‘Ayarlar’ bölümünden ‘iCloud’ bölümüne girmelisiniz. Bu bölümde ‘Kişiler’ kısmı bulunmaktadır.

Çıkan uyarı sırasında ‘iPhone’umda Tut’ seçeneğine tıklayarak, kişileri açık konuma alıyorsunuz. Birleştir kısmına da tıkladıktan sonra rehberiniz tekrardan geri gelecektir. Bilgisayarınıza veya cep telefonunuza rehberi yedekleyebilirsiniz.

Silinen verileri geri alma nasıl yapılır?

Hem Android hemde iPhone cep telefonda ve tablette silinen tüm verileri (eğer tamamen silinmemişse yani veri üzerinde veri gelmediysa) kurtarma programları ile geri alabilirsiniz. Örnek ‘FoneLab programı’ ile…

Silinen rehberi geri alma iPhone ve Android

Silinen verileri geri alma nasıl yapılır?

iPhone / Android silinen verileri geri alma programı olarak önerdiğimiz ücretli bir programdır. Deneme ücretsiz ama bulduğu verileri geri getirmek için ücretli sürümü satın almanız gerekiyor. Yine de alternatif ücretsiz programları araştırıp deneyip duruma göre bu tarz uygulamaları deneyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir