Silinen resimler videolar nasıl geri getirilir

blank

Android cep telefonda ve tablette yüklü bulunan resimleri ve videoları kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağını bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. Peki ne yapmalıyız?

Mobil cihazlarda silinen resim ve videoları aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kurtarabilirsiniz. Tabi önerdiğimiz programın dışında çok sayıda ücretli ve ücretsiz program bulunmakta. Bu yazılım sorunu çözemediyse farklı yazılımları deneyebilirsiniz. Silinen resimleri geri getirmek için detaylarla devam edelim.

İlk olarak akıllı telefonunuzu bir bilgisayar USB kablosu ile bağlayınız. Kurtarma işlemini Recuva adlı yazılım aracılığı ile yapacağız. Bu yazılım ile silinen bütün videolarınızı resimlerinizi kurtarabilirsiniz.

Geri dönüşüm kutusundan verileri silseniz bile tekrardan geri getirme imkanına sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kurtarılacak diskin üzerine herhangi yeni bir verinin işlenmemesidir. Bu işlemi yapsanız bile tamamı olmasa da verilerinizin bir bölümünü kurtarabilirsiniz. Örnek verecek olursak 450 MB lık yüksek kalite bir videonuzu sildikten sonra yeni bir 50 MB lık bir kaliteli video çekerseniz bu kurtarma aşamasında sadece 400 MB lık bölümü kurtarabilirsiniz.

Silinen resimler videolar nasıl geri getirilir

Silinmiş videoları kurtarma

Recuva yazılımı ücretsiz kurtarma imkanı veren kaliteli bir uygulamadır.  Aşağıdaki adımları takip ederek silinen verilerinizi kurtarınız.

  • Recuva programını piriform. com/recuva/download linkinden indiriniz.
  • Daha sonra yazılımı bilgisayarınıza kurunuz. Recuva uygulamasını kurarken dikkat etmeniz gereken herhangi bir detay bulunmamaktadır. Sadece karşınıza gelen sorgu ekranlarına olumlu cevap vererek ilerleyiniz.
  • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra yazılımı  çalıştırınız. Karşınıza Recuva kurtarma sihirbazı çıkacaktır.   (Welcome to Recuva Wizard) yazısını gördüğünüzde ileri yani next tuşuna basınız.
  • Sonraki ekranda ise ​File Type bölümünden kurtarılmasını istediğiniz dosya türünü belirleyiniz. Bu bölümde videolarınızı kurtarmak istiyorsanız Videos seçeneğini seçiniz.
  • File Location bölümünden ise silinen videonun resimlerinizin bulunduğu harddiski seçiniz.
  • bu bölümde dikkat etmeniz gerek detay ise silinen videonuz fotoğraf makinası, cep telefonu, usb bellek gibi taşınabilir medya ise On my Media Card or iPod seçeneğini seçiniz.
  • Eğer sildiğiniz verinin konumundan emin değilseniz yapmanız gereken  I’m not sure seçeneğini seçmenizdir. Bu seçeneği seçtikten sonra next ileri tuşuna basınız.
  • Thank you, Recuva is now ready to search your files ekranına ulaştığınızda ise Enable Deep Scan seçeneğinin karşısında yer alan kutucuğu işaretleyiniz. Bu işlem sonucunda belirlediğiniz disk derinlemesine taranacaktır. Tabiki bu biraz vakit alacaktır.
  • Son ekranda bulunan Start tuşuna bastığınızda veri kurtarma işlemi başlayacaktır.


Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 23:34

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!