Silinen TikTok videoları geri getirme programsız

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Silinen TikTok videoları geri getirme için bazen kullanıcılar olur olmaz yöntemlere başvuruyor. Hatta para karşılığı yardım almaya çalışarak dolandırıldıkları oluyor. İçerikte silinen hesabın geri alınmasına yönelik bilgi var ama esas konumuz silinen video geri alma yöntemidir.

Ad imageAd image

Zaman zaman istemediğimiz şekilde önem arz edilen silinen videolarımız oluyor. Bunların kurtarılması adına atılacak bir kaç önemli adım bulunmakta. Mesela uygulamanın kendi içeriğinde silinenler yer alıyor. Bir çoğu bu bölümden habersizdir.

TikTok silinen videolar nasıl geri alınır ?

Silinmiş videoları geri getirmek adına kullanılan uygulama ve sitelerden uzak durmanızı öneriyoruz. Yapacağınız bir kaç işlem vardır ve onlarda da kesinlik kelimesini bulamayacaksınız.

Eskiden sosyal platformların içeriğini çeken siteler vardı. Buralarda bir çok karma paylaşımla karşılaşırdınız. Bunların bir çoğu dışarıya açık olan hesaplardaki paylaşımlardan oluşurdu. Lakin zamanla bilindik siteler birer birer kapandı. Yine de araştırmanızı öneriyoruz.

Gelelim diğer bir işleme. Kapatılan hesaptan içerik edinmek isteyenler içinde, birincisi hesabınızdaki içeriği kaldırmadıysanız hesabınız kapatılmış olsa dahi bu içerikler yayında kalacaktır. Tabi büyük kural ihlaline neden olmayan hesaplarda böyledir. Diğer türlü haksız yere kapatılmış hesapların açılması ve içerik silinmişse talep edilme ihtimali bulunuyor.

Ad imageAd image

Uygulamanın içerisinden Silinen TikTok videoları geri getirme

  • Bunun için profilinizdeki çizgili alana girin
  • “Ayarlar gizlilik” bölümüne geçin
  • Hesabı yönet ve oradan da “Verilerinizi indirin”

Duruma göre talep gönderiminiz uygulamanın içeriğinden gönderimde bulunursunuz.

TikTok telefon numarasi ekleme 2
Silinen TikTok videoları geri getirme programsız

Hesabınız yoksa silinen videolar nasıl getirilir ?

Uygulamanın soru işaretine dokunarak uygun bir başlık üzerinden talep gönderimi yapmanız yeterlidir. Artı tarayıcı ile tiktok.com üzerinden geri bildirimde bulunacağınız bir alan var. Oradan da uygun bir başlığa bakın. Yoksa yaklaşık bir başlık içerisinden diğer adlı seçenekle başvurunuzu iletin.

Başvurularda ek bilgi göndermek adına medya gönderiminde bulunacağınız bir seçenek yer alıyor. Oradan sorununuzu veya delil olacak görseli eklemeniz gerekiyor.

Silinen hesabın geri alınmasına yönelik bilgiler

Ne yazık ki geri istediğinizde geri getirme diye bir seçenek bulamayacaksınız. Ama böyle bir adres çıkacağını düşünüyoruz.

Hesap kapatılırsa geri almak mümkün olmayacaktır. TikTok yardım bölümünü incelediğimizde kesinlikle silinen hesabı kurtarma gibi bir seçenek sunulmadığı belirtilmekte. Zaten yardım sayfasında pek fazla konu yer almadığını görüyoruz.

Facebook’ un ve Instagram’ ın yanlışlıkla silinen hesabı geri alma gibi bir başvuru adresinin olduğu biliniyor. Ama Tik tok bir seçenek sunmamış.

Tik tok daha yeni yeni kendini geliştiriyor. Yetersiz yardım sayfasına baktığınızda size iletişim kurmanız için pek bir seçenek sunmamakta.

Tek yapılabilecek yardım seçeneklerine göz atmak ve uygun bir başlıkla ağa destek talebinizi iletmek. Tabi bir ihtimal hesap iadesi yapılabilir. Ama bunun için önemli nedenlerin olması gerekiyor.

Bir ihtimal silinen hesabı geri alma

  • Birisi hesabınızı çalıp hesabı kapatması
  • Yasal nedenlerden dolayı hesaba erişimin yapılması
  • Haksız yere yapılan şikayetle hesap kapatılması

Hesap kapatılınca videolar silinir mi? Hesabınızı sildiğinizde videolarınız silinmez. Ama onlarda artık yönetim hakkına sahip olmazsınız. Açık mesajlar ve yorumlarda görünebilir.

İletişime geçmek için bilgiler müşteri hizmetleri yazımızda. Birde başka bir hesaptan Tik tok’ a sorunu iletmeniz. Bunun için ayarlardaki bir problemi rapor etle açılan seçenekler denenebilir. 

Rapor etme seçeneğiyle cevap alma ihtimali daha çok olabilir. Bu bölüme ulaşmanız için bir Tik tok hesabınızın olması gerekiyor. Yani ya bir arkadaşınızın hesabını kullanabilir veya bir hesap açarak iletişime geçmeye çalışırsınız. Bu daha mantıklı bir öneri olacak.

Hesap geri alma çoğunlukla mümkün değil. Mail veya destek formunun doldurulması ile bir çok kullanıcıya dönüş yapılmadığını duyuyoruz. Yani bir kez başvuru yapmanız yetersiz kalacaktır.

Silinen TikTok videoları geri getirme programsız olacak şekilde işlem yapılmasını öneriyoruz. Programla silinen videoları kurtarma dendiğinde ancak hesabı kullanılan telefondan kurtarma uygulaması kullanılarak işlem yapılır. Ya da telefon bilgisayara bağlanarak programla denenir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe