Sızan Belge Xperia Z1 mini’de Snapdragon 800 İşlemcisi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sızan Belge Xperia Z1 mini’de Snapdragon 800 İşlemcisini Doğruluyor

teknik destek

Sony cephesinde Xperia Z2 iddialarının baş göstermesi ile birlikte Japon üreticinin bundan sonraki süreçte üst sınıf akıllı telefonlarını Xperia Z serisi adı altında lanse edeceği anlaşılıyor. Üstelik Sony sadece bununla kalmayıp son dönemlerde bir furya haline gelen mini anlayışını da seri içerisinde devam ettirecek.

Xperia Z mini için de kısa süre içerisinde birçok özellikle yazıldı çizildi ve hatta telefonun kimi görselleri sızdırıldı. Yaşanan yeni gelişmeler ise Xperia Z1 mini’nin bazı özelliklerini onaylıyor. Elde edilen bilgiler Xperia Z1 mini’nin 4.3 inç boyutunda bir ekran ve Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisini beraberinde getireceğini gösteriyor. Son dönemde üst sınıf modellerinden neredeyse tamamında yer bulan Snapdragon 800 halihazırda mobil dünyasının en güçlü işlemcisi olarak gösteriliyor. Beraberinde Adreno 330 grafik birimi yer alan işlemci Full HD çözünürlükte tatminkar bir oyun deneyimi sunuyor.

Telefonda yer alacak işlemcinin onaylanması ile birlikte, bu durumda Xperia Z1 mini mobil dünyasında büyük yankı uyandıracak ve amiral gemisi özelliklere sahip bir Android cep telefonu alacaktır.

Kompakt bir tasarım sergilemesi beklenen telefonda 4.3-inçlik ekran boyutu dikkate alındığında çözünürlüğün HD seviyesinden olması bekleniyor. Xperia Z1’de olduğu gibi Sony G-Lens ile desteklenen 20.7MP çözünürlüklü arka kamera ve 2GB RAM telefonda yer alması beklenen diğer detaylar.

945698

Küçük ekranlı telefon severlerin merakla bekleyeceği modellerin başında gelmesi beklenen Xperia Z1 mini için Ocak 2014’te gerçekleşecek Tüketici Elektroniği Fuarı işaret ediyor. Daha öncesinde ise Sony’nin bir sürpriz gerçekleştirmesi beklenmiyor.

ilgili>> vr-zone

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın