Sızan Görüntü Oppo Find 7’nin 50MP Çözünürlüklü Bir Kameraya Sahip Olacağını Gösteriyor

Andronova

Find 5 modeliyle satış alanını Çin sınırları dışına taşıyan Oppo, fark yaratan telefon tanıtımlardan bir tanesini mart ayı içerisinde karşımıza çıkaracak. Son haftalarda 19 Mart’ta resmi olarak duyuracağı Find 7 modeline ait Weibo sosyal blog sayfasında paylaşımlarda bulunarak telefonun bazı teknik özelliklerini merakla aktaran Oppo, son olarak Galaxy S5’i hedef almış ve Find 7’nin matematiksel ifadeyle Galaxy S5‘ten daha büyük bir cihaz olacağını iddia etti.

Telefonun ilk olarak 5-5-inç büyüklüğünde 2K (2560 x 1440p) çözünürlüklü ve inç başına 538ppi sunan bir ekranla donatılacağı resmi kaynaklarca doğrulanmıştı. Dikkat çeken bir pil kapasitesi ve microSD kart desteği de yine beklenen özellikler olacak, ancak sızdırılan yeni bir görsel Oppo’nun Find 7’de tam 50MP çözünürlüklü bir kamera kullanacağını gösteriyor.

Weibo aracılığıyla paylaşılan görselin Oppo Find 7 ile çekildiği açıklanırken, görselin EXIF ​​verilerine bakıldığında çözünürlük değerinin 8160 x 6120p olduğu görülüyor. Bu bilgi 9.7MB dosya boyutuna sahip görselin 50MP çözünürlüklü bir kamera ile çekildiği anlamına geliyor. N1 modelinde F/2.0 diyafram aralıklı 6 katmanlı lens ile çit LED flaş desteğini beraberinde getiren ve 206 derece dönebilen 13MP çözünürlüklü kameraya yer veren Oppo’nun kamera noktasında daha fazla tecrübe ve yazılımsal desteği yeni nesil akıllı telefonu Find 7’ye de aktarması bekleniyor.

2.3 ya da 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciden güç alacak telefonda ayrıca Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 3GB RAM, 4.000mAh kapasiteli pil, LTE desteği ve 5MP çözünürlüklü ön kameranın yer alması bekleniyor.

Çekilen görsele alt bölümden göz atabilirsiniz. Orijinal çekimi ise (Weibo üyeliği gerekiyor) indirebilirsiniz.

1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir