Sızdırılan Android 4.3, Nexus 4 Kriterlerinde Genel Bir Performans Artışı Sergiliyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Nexus 4 için kısa süre önce ortaya çıkan ve sistem dökümü alınarak günlük kullanım için uygun hale getirilen Android 4.3 ile ilgili ayrıntılı haberimize buradan, yükleme talimatı içinse buradaki konuyu ziyaret edebilirsiniz. Yine haber içeriklerinde Android 4.3’le gelen yeniliklere de göz atabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android 4.3’ün önümüzdeki hafta içerisinde Yeni Nexus 7 ile tanıtılması bekleniyor. Google tanıtım sonrası ilk olarak Nexus cihazlar için güncellemenin dağıtımına başlayacak, bu gelişme de Nexus 4 için Android 4.3 güncellemesinin bir hafta ya da on gün uzakta olduğunu anlamını taşıyor. Android 4.3 beraberinde önemli gelişmeler getiriyor ve bunların başında ise kuşkusuz artırılan performans değerleri geliyor.

media 2920

CFBench tarafından ölçülen yerli performansın neredeyse aynı kaldığı görülüyor ve bundaki etken ise donanım tarafının aynı kalmasıdır. Dalvik VM tarafından yapılan optimizasyonlar ise CFBench tarafından ölçülen Java puanı yükseltmiştir.

Android 4.3’de OpenGL ES 3.0 (daha hızlı ve detaylı grafikler) desteği var ve söz konusu bu destek grafik birimi testlerinde performans artışına sebep olmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android 4.3 güncellemesinde karşımıza çıkacak diğer yenilikler is şu şekilde sıralanıyor: Yeni APIS seviyesi (18), arama ekranında T9 özelliği, Bluetooth 4.0 LE (daha az enerji harcaması), “Master Key” güvenlik açığına karşı alınan tedbir, yeni Play Store v4.2.3 ve değiştirilen kamera/galeri arayüzü.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak